+38 (097) 779 29 59
+38 (099) 279 29 59
+38 (097) 779-2959+38 (099) 279-2959
меню
toggle menu

Соляна печера

Соляна кімната по технології Salt SPA Planet у санаторії “Сонячний”- особливе цілюще середовище, що має лікувальні властивості морського узбережжя, або природньої соляної копальні чи печери. Це сучасна ефективна оздоровча процедура для дорослих та дітей, що поєднує метод терапії сіллю (галотерапію),  терапію кольором та аудіотерапевтичні  програми позитивної психоемоційної дії. Всього від 7 до 10 сеансів галотерапії дорівнює оздоровчому ефекту від тижня перебування на морі. Соляна терапія покращує дихання, зміцнює імунітет, позбавляє алергій без медикаментів.

Фото соляної кімнати – в нашій галереї.

Історія галотерапії

З давніх часів відомі лікувальні властивості соляних печер, які і в даний час використовуються на цілому ряді курортів, розташованих поблизу соляних копалень (у Польщі, Австрії, Румунії, Угорщини, України, Білорусії). Ще 20 мільйонів років тому поверхня Східної Європи перебувала під товщею моря. Зі зникненням моря величезна кількість солі залишилася на поверхні землі. У наші дні ця сіль залягає під землею на глибині 200-300 м. У XIV ст. люди зробили перші спроби видобутку солі для особистого використання і торгівлі. У 1843 р польський лікар Фелікс Бочковський виявив лікувальний ефект середовища соляної шахти, що впливає на верхні дихальні шляхи і шкіру людини. З середини 80-х років ХХ ст. почалися спроби відтворення мікроклімату соляних лікарень (галітних, сільвінітних) в наземних умовах. Метод був названий «галотерапія». В даний час приміщення, де створюється мікроклімат соляних печер, називають різними термінами: галокамера, спелеокамера, кліматична камера, соляна печера, соляна кімната, «живе повітря».


Як діє соляна кімната?

Лікувальний ефект в соляній кімнаті досягається за рахунок:

 • наявності в повітрі високодисперсного аерозолю хлориду натрію;
 • гіпоалергенного і гіпобактеріального повітряного середовища;
 • аероіонізації повітря;
 • впливу хромотерапії;
 • аудіотерапевтичного комплексу з використанням релаксаційної музики.

Кришталева кам’яна сіль є натуральним іонізатором, що ефективно покращує якість повітря, виділяючи негативні іони, які у величезній кількості знаходяться над морем, над водоспадами і після бурі.

Знаходження в соляній кімнаті сприяє насиченню клітин корисними іонами, тим самим відновлюється функція легенів, а мікрофлора дихальних шляхів очищається від пилу і шкідливих бактерій.

Протягом сеансу галотерапії сольове повітря збільшує насиченість крові киснем, формує захисні сили організму для боротьби з інфекціями і вірусами. Соляні кімнати особливо корисні при лікуванні різних бронхо-легеневих та ЛОР-захворювань: гайморитів, фарингітів і бронхітів.
 

Показання до відвідування соляної кімнати

 • Профілактичні заходи щодо попередження простудних захворювань: часті ГРЗ і ГРВІ, пневмонії, бронхіти різного ступеня тяжкості і т.д .;
 • Лікування ЛОР-захворювань: хронічних гайморитів і фронтитах, збільшених мигдаликів і аденоїдів, їх хронічні запальні процеси;
 • Лікування астматичних проявів: передастма, синдрому «бронхіту у курця», бронхіальна астма;
 • алергічні прояви: алергії різної етіології, в тому числі алергічні дерматити та риніти;
 • ураження шкірних покровів, що включають атопічний дерматит, псоріаз, екземні і гнійничкові прояви на шкірі, вугровий висип і гиперсекрецію сальних залоз;
 • в області косметології сеанси галотерапії знімають запальний процес;
 • при захворюваннях серцево-судинної системи: ішемії, стенокардії, гіпо- і гіпертонії. Ефективно відвідування соляної кімнати в період відновлення після інфаркту або інсульту;
 • у разі виникнення невротичних і неврозоподібних станів: фобічні прояви, страхи, безсоння, необгрунтовані тривожні думки і страхи. Впливаючи на вегетативну систему людини, соляне повітря сприяє її нормалізації в психоемоційному плані.


Протипоказання до відвідування соляної кімнати

 • активна стадія туберкульозу;
 • злоякісні новоутворення;
 • інфекції до закінчення ізоляційного терміну;
 • кровотечі будь-якого походження та локалізації;
 • весь період вагітності;
 • гостра форма захворювань, що передаються статевим шляхом;
 • хронічні залежності: алкоголізм і наркоманія;
 • психічні захворювання різного ступеня тяжкості.

 
Комплекс оздоровчого лікування та сімейного відпочинку "Сонячний"! 


Відгуки про нас
Валентина
Ми відпочивали невеликою компанією з 01.02.2022 по 12.02.2022. Дуже приємно здивовані. Одноголосно дали оцінку комплексу 5 зірок. Кімнати для проживаняя - свіжі та просторі, прибирання щодня, персонал доброзичливий та уважний. А їдальня - це, взагалі, особлива тема. У мене багато обмежень у харчуванні, але я мала можливість окремо замовляти дієтичні страви. Персонал їдальні дуже кваліфікований та уважний. Сонячний поставив \"високу планку\", хочеться побажати всім українським оздоровчим комплексам не тільки прагнути, а й досягти її.
Инна
Отдыхали здесь с 22.12 по 10.01 с 3 детками. Комплекс тянет на 5 звезд,цены доступны, питание 5*, организация новогодних праздников шыкарная. Девочки на рецепшене очень приветливые. Претензий никаких. Все просто на отлично.
Павел
Отдыхали в середине октября. С погодой повезло. Очень правильно, что в такое время Сонячный нанимает профессионалов, которые занимаются досугом. Большое спасибо Виктории. Её присутствие полностью меняет время отдыха. Утром зарядка, после обеда занятия по арт-терапии или скандинавская ходьба в горах, вечером йога или кино. Приятно, когда человек - профессионал! Подобная анимация наполняет отдых разнообразием. Я не слыхал, что бы другие пансионаты таким образом заботились о досуге. На зарядку утром ходило человек 8-10. Все были довольны и получали заряд бодрости до завтрака. Хотя самостоятельно не многие бы вышли на зарядку. Йога вечером - приятное и полезное времяпрепровождение, значительно лучше, чем обычный досуг у телевизора. Осенью темнеет рано, часов в 7 вечера и большинство людей, сделав круг возле озера, идут в номер. А Солнечный ломает такой стереотип. За это большое спасибо Виктории и администрации, которая нанимает таких профи!
9WKN28Z www.yandex.ru
9WKN28Z www.yandex.ru
Анна А.
"Сонячний" - прекрасное место для осеннего и зимнего отдыха. Но заметно, что пандемия коронавируса сказывается на качестве услуг и питании. Они стали хуже и обратить внимание на это очень важно.В меню очень мало овощей и много углеводов. А люди, которые не употребляют сахар, вынуждены отказываться от 30-40% еды.В меню ужина кефир часто заменяют на йогурт, хотя ранее в санатории готовили свою ряжанку, что было приятным и полезным бонусом.Сокращение медицинского персонала тоже отражается на качестве услуг.Но остаются и позитивные моменты. Огромный плюс именно этого санатория - квалифицированный специалист по организации досуга! Арт-терапевт Виктория Соломаха дала возможность ощутить ценность моментов, проведенных в "Сонячном". Она сумела организовать качественный, здоровый и разносторонний досуг для людей всех возрастов. На ее мастер-классах и мероприятиях было интересно и пенсионерам, и детям. Во время творческих мастерских Виктория пыталась разбудить в каждом участнике внутреннего ребенка, который спрятан за бытовыми и рабочими проблемами жизни. Те, с кем это получилось, уезжали счастливыми обновленными людьми. Походы в горы, ежедневные гимнастики с Викторией укрепляли здоровье не хуже массажей и лечебной воды. Вклад Виктории делает "Сонячный" уникальным местом, где можно найти не только здоровье, но и кусочек счастья).
Популярні пропозиції