+38 (097) 779 29 59
+38 (099) 279 29 59
+38 (067) 829-6203+38 (050) 446-7069
меню
toggle menu

Соляна печера

Соляна кімната по технології Salt SPA Planet у санаторії “Сонячний”- особливе цілюще середовище, що має лікувальні властивості морського узбережжя, або природньої соляної копальні чи печери. Це сучасна ефективна оздоровча процедура для дорослих та дітей, що поєднує метод терапії сіллю (галотерапію),  терапію кольором та аудіотерапевтичні  програми позитивної психоемоційної дії. Всього від 7 до 10 сеансів галотерапії дорівнює оздоровчому ефекту від тижня перебування на морі. Соляна терапія покращує дихання, зміцнює імунітет, позбавляє алергій без медикаментів.

Фото соляної кімнати – в нашій галереї.

Історія галотерапії

З давніх часів відомі лікувальні властивості соляних печер, які і в даний час використовуються на цілому ряді курортів, розташованих поблизу соляних копалень (у Польщі, Австрії, Румунії, Угорщини, України, Білорусії). Ще 20 мільйонів років тому поверхня Східної Європи перебувала під товщею моря. Зі зникненням моря величезна кількість солі залишилася на поверхні землі. У наші дні ця сіль залягає під землею на глибині 200-300 м. У XIV ст. люди зробили перші спроби видобутку солі для особистого використання і торгівлі. У 1843 р польський лікар Фелікс Бочковський виявив лікувальний ефект середовища соляної шахти, що впливає на верхні дихальні шляхи і шкіру людини. З середини 80-х років ХХ ст. почалися спроби відтворення мікроклімату соляних лікарень (галітних, сільвінітних) в наземних умовах. Метод був названий «галотерапія». В даний час приміщення, де створюється мікроклімат соляних печер, називають різними термінами: галокамера, спелеокамера, кліматична камера, соляна печера, соляна кімната, «живе повітря».


Як діє соляна кімната?

Лікувальний ефект в соляній кімнаті досягається за рахунок:

 • наявності в повітрі високодисперсного аерозолю хлориду натрію;
 • гіпоалергенного і гіпобактеріального повітряного середовища;
 • аероіонізації повітря;
 • впливу хромотерапії;
 • аудіотерапевтичного комплексу з використанням релаксаційної музики.

Кришталева кам’яна сіль є натуральним іонізатором, що ефективно покращує якість повітря, виділяючи негативні іони, які у величезній кількості знаходяться над морем, над водоспадами і після бурі.

Знаходження в соляній кімнаті сприяє насиченню клітин корисними іонами, тим самим відновлюється функція легенів, а мікрофлора дихальних шляхів очищається від пилу і шкідливих бактерій.

Протягом сеансу галотерапії сольове повітря збільшує насиченість крові киснем, формує захисні сили організму для боротьби з інфекціями і вірусами. Соляні кімнати особливо корисні при лікуванні різних бронхо-легеневих та ЛОР-захворювань: гайморитів, фарингітів і бронхітів.
 

Показання до відвідування соляної кімнати

 • Профілактичні заходи щодо попередження простудних захворювань: часті ГРЗ і ГРВІ, пневмонії, бронхіти різного ступеня тяжкості і т.д .;
 • Лікування ЛОР-захворювань: хронічних гайморитів і фронтитах, збільшених мигдаликів і аденоїдів, їх хронічні запальні процеси;
 • Лікування астматичних проявів: передастма, синдрому «бронхіту у курця», бронхіальна астма;
 • алергічні прояви: алергії різної етіології, в тому числі алергічні дерматити та риніти;
 • ураження шкірних покровів, що включають атопічний дерматит, псоріаз, екземні і гнійничкові прояви на шкірі, вугровий висип і гиперсекрецію сальних залоз;
 • в області косметології сеанси галотерапії знімають запальний процес;
 • при захворюваннях серцево-судинної системи: ішемії, стенокардії, гіпо- і гіпертонії. Ефективно відвідування соляної кімнати в період відновлення після інфаркту або інсульту;
 • у разі виникнення невротичних і неврозоподібних станів: фобічні прояви, страхи, безсоння, необгрунтовані тривожні думки і страхи. Впливаючи на вегетативну систему людини, соляне повітря сприяє її нормалізації в психоемоційному плані.


Протипоказання до відвідування соляної кімнати

 • активна стадія туберкульозу;
 • злоякісні новоутворення;
 • інфекції до закінчення ізоляційного терміну;
 • кровотечі будь-якого походження та локалізації;
 • весь період вагітності;
 • гостра форма захворювань, що передаються статевим шляхом;
 • хронічні залежності: алкоголізм і наркоманія;
 • психічні захворювання різного ступеня тяжкості.

 
Комплекс оздоровчого лікування та сімейного відпочинку "Сонячний"! 


Відгуки про нас
Олександр
Відпочивали з мамою та донькою з 15.07 по 24.07.Відпочинком задоволені, підлікувалися.Хочемо висловити подяку кухарям за смачну їжу.Медсестрі Валерії. Та окремо дякуємо Вікторії. Також ми вдячні сантехніку Петру ,що замінив систему в унітазі. Та дякуємо Ігорю Романовичу за турботу. Відпочинок сподобався,обов'язково ще повернемось))
Олександр
Відпочивали з мамою та донькою з 15.07 по 24.07.Відпочинком задоволені, підлікувалися.Хочемо висловити подяку кухарям за смачну їжу.Медсестрі Валерії. Та окремо дякуємо Вікторії. Також ми вдячні сантехніку Петру ,що замінив систему в унітазі. Та дякуємо Ігорю Романовичу за турботу. Відпочинок сподобався,обов'язково ще повернемось))
Екатерина Федоровна Рало
Отдыхали с подругой в мае 2019г. В основном, все понравилось: питание отличное,разнообразное,ресторанное(сервировка,подача блюд-отлично).Что касается процедур-девочки старались.Не хватило досуга,его вообще не было.А так отдых удался!
Валентин
Прекрасно отдохнули с женой и детьми! Спасибо!
Елена
отдыхала в вашем санатории в этом году, осталась очень довольна. особое спасибо администрации санатория за привлечение к работе фитнес-инструктора и арт -терапевта Виктории Соломахи. Благодаря ее работе, жизнерадостности, творческому подходу и позитивному отношению к жизни, вы помогаете врачевать не только тела , но и души . И дети , и взрослые надолго запомнять ее мастерклассы и походы!
Валентина
О пребывании в Солнечном-только положительный отзыв.Это то место-куда хочется вернуться.Шикарное расположение, чистая и ухоженная территория, детская площадка, два бассейна.Благодаря неиссякаемому творческому потенциалу Виктории Соломахи и детским анниматорам, здесь не скучно ни детям , ни взрослым, это походы, тренинги, йога, игры, мастер классы, аквааэробика. День переполнен впечатлениями и эмоциями.Также выражаю слова благодарности всему Солнечному коллективу за ту атмосферу, которую они создают для нас-отдыхающих. Идеальная чистота, безумно вкусная еда, полный спектр услуг Медицинского центра.Благодарю за замечательный отдых!
Популярні пропозиції