+38 (097) 779 29 59
+38 (099) 279 29 59
+38 (097) 779-2959+38 (099) 279-2959
меню
toggle menu

Супертонкі закарпатські палачінти (млинці)

У перший день Сирного тижня в Масний понеділок годиться пекти палачінти – “млинці”. Супертонкі, легенькі мов папір, з хрумкими мереживними краєчками – що тонші то краще.

Даний рецепт дозволяє спекти саме такі. Секретів їх тонкості два: перший – маса замішується дуже тонка, десь приблизно як молочний коктейль або вершки; другий – вони печуться на сухій сковороді, а олія додається прямо в тісто. Мінус у цього рецепта тільки один – перевертати їх доводиться власними пальцями, що вимагає деякої вправності, бо легко обпектися.

На 25 супертонких палачінт млинців знадобиться:

 • сковорода, якій можна довіряти – вона має рівномірно нагріватися і не пригорати
 • 400 г борошна
 • 0,6 л молока + 200 г води
 • 5 столових ложок цукру
 • 1 яйце
 • дрібка солі
 • 4 ст ложки олії
 1. У миску з борошном додаємо яйце, цукор і сіль. Перемішуємо.
 2. Потроху підливаючи молоко замішуємо тісто.
 3. Коли молоко закінчилося, починаємо підливати воду до тих пір поки маса не стане рідка, мов хорогий молочний коктейль або вершки.
 4. Вливаємо олію, ще раз добре розмішуємо до однорідності.
 5. Сковороду розігріваємо. Млинці ми будемо пекти на сильному вогні. Якщо у нас посуд з тефлоновим або керамічним антипригарним покриттям – сковороду не змащуємо нічим. Якщо чавунна сковорода – щіточкою дуже тонко змащуємо її олією (один раз перед тим, як почати пекти).
 6. Миску з тістом кладемо поруч з плитою. Набравши півополоника тіста (кількість тіста в ополонику залежить від розміру сковороди і розміру ополоника) починаємо наливати масу в центр сковороди, рівномірно обертаючи її по колу і нахиляючи в різні боки, поки тісто не покриє рівним шаром всю її площу.

Якщо запікається скоріше ніж розтеклося – тісто загусте. Або додаємо ще води в масу, або наливаємо за один раз більше тіста. Взагалі перші два-три млинці – завжди пристрілочні, ми визначаємо потрібну нам густину тіста і необхідну кількість на один млинець.

 1. Після цього обсмажуємо млинець 1-2 хвилини, поки він не зарум’яниться знизу, а зверху тісто не підсохне.
 2. Коли по діаметру краї починають золотитися, беремо вилку і акуратно відділяємо млинець від стінок.
 3. Беремо його за край, відділяємо від сковороди і швидко перевертаємо. З іншого боку млинці печуться буквально кілька секунд.
 4. Викладуємо млинець на тарілку і печемо наступний.

Якщо млинці дуже рвуться – зменшуємо вогонь і даємо їм трохи більше часу на підсихання. Якщо і так рвуться – значить тісто ми замісили затонке. Окремо в кружці змішуємо 1 ст ложку борошна з кількома ложками нашої маси, і потім додаємо в тісто. Взагалі маса має схильність потрошку загусати й сама по собі, то іноді навіть ближче до кінця доводиться додавати ще трохи води.

 1. Палачінти подаємо з сирною (творожною) начинкою: сир змішуємо з 1 ст ложкою сметани, 1 ст ложкою цукру, кількома краплями ванільної есенції або дрібкою ванільного цукру і заздалегідь вимоченими родзинками. Також можна з будь-якою іншою начинкою.


Відгуки про нас
Валентина
Ми відпочивали невеликою компанією з 01.02.2022 по 12.02.2022. Дуже приємно здивовані. Одноголосно дали оцінку комплексу 5 зірок. Кімнати для проживаняя - свіжі та просторі, прибирання щодня, персонал доброзичливий та уважний. А їдальня - це, взагалі, особлива тема. У мене багато обмежень у харчуванні, але я мала можливість окремо замовляти дієтичні страви. Персонал їдальні дуже кваліфікований та уважний. Сонячний поставив \"високу планку\", хочеться побажати всім українським оздоровчим комплексам не тільки прагнути, а й досягти її.
Инна
Отдыхали здесь с 22.12 по 10.01 с 3 детками. Комплекс тянет на 5 звезд,цены доступны, питание 5*, организация новогодних праздников шыкарная. Девочки на рецепшене очень приветливые. Претензий никаких. Все просто на отлично.
Павел
Отдыхали в середине октября. С погодой повезло. Очень правильно, что в такое время Сонячный нанимает профессионалов, которые занимаются досугом. Большое спасибо Виктории. Её присутствие полностью меняет время отдыха. Утром зарядка, после обеда занятия по арт-терапии или скандинавская ходьба в горах, вечером йога или кино. Приятно, когда человек - профессионал! Подобная анимация наполняет отдых разнообразием. Я не слыхал, что бы другие пансионаты таким образом заботились о досуге. На зарядку утром ходило человек 8-10. Все были довольны и получали заряд бодрости до завтрака. Хотя самостоятельно не многие бы вышли на зарядку. Йога вечером - приятное и полезное времяпрепровождение, значительно лучше, чем обычный досуг у телевизора. Осенью темнеет рано, часов в 7 вечера и большинство людей, сделав круг возле озера, идут в номер. А Солнечный ломает такой стереотип. За это большое спасибо Виктории и администрации, которая нанимает таких профи!
9WKN28Z www.yandex.ru
9WKN28Z www.yandex.ru
Анна А.
"Сонячний" - прекрасное место для осеннего и зимнего отдыха. Но заметно, что пандемия коронавируса сказывается на качестве услуг и питании. Они стали хуже и обратить внимание на это очень важно.В меню очень мало овощей и много углеводов. А люди, которые не употребляют сахар, вынуждены отказываться от 30-40% еды.В меню ужина кефир часто заменяют на йогурт, хотя ранее в санатории готовили свою ряжанку, что было приятным и полезным бонусом.Сокращение медицинского персонала тоже отражается на качестве услуг.Но остаются и позитивные моменты. Огромный плюс именно этого санатория - квалифицированный специалист по организации досуга! Арт-терапевт Виктория Соломаха дала возможность ощутить ценность моментов, проведенных в "Сонячном". Она сумела организовать качественный, здоровый и разносторонний досуг для людей всех возрастов. На ее мастер-классах и мероприятиях было интересно и пенсионерам, и детям. Во время творческих мастерских Виктория пыталась разбудить в каждом участнике внутреннего ребенка, который спрятан за бытовыми и рабочими проблемами жизни. Те, с кем это получилось, уезжали счастливыми обновленными людьми. Походы в горы, ежедневные гимнастики с Викторией укрепляли здоровье не хуже массажей и лечебной воды. Вклад Виктории делает "Сонячный" уникальным местом, где можно найти не только здоровье, но и кусочек счастья).
Популярні пропозиції