+38 (097) 779 29 59
+38 (099) 279 29 59
+38 (067) 829-6203+38 (050) 446-7069
меню
toggle menu

Закарпатська кухня

Закарпатська кухня – одна із найоригінальніших у світі. Вона формувалася віками та вбирала у себе особливості кухонь різних країн, адже до 1945 року Закарпатський край перебував під владою різних європейських держав – Австро-Угорщини, Чехословакії  та Угорщини. Отож закономірно, що вона носить інтернаціональний характер.

Національні меншини, що проживають у Закарпатті, внесли в закарпатську кухню власні, відмінні від інших страви і специфіку приготування, і цей процес продовжується по сьогодні, а крім традиційних страв з’являються нові, що поєднують риси вже існуючих .

Серед найяскравіших страв закарпатської кухні: бограч, гуляш, перкельт, попрікаш, лечо, рокот-крумплі, лоці печенє – це страви закарпатських угорців; різніі види токанів – принесені румунами; від закарпатських словаків – страпачки, карбонатки, бухти;  від чехів – кнедлики і сегединський гуляш, німців – шніцелі і старовинні рецепти яловичини по-швабськи; закарпатські євреї пропонують свої традиційні страви: човлент, печінку по-європейськи, фаршировану рибу; роми – гурку, погачі, вим’я тушковане, смажені рубці.

А унікальною закарпатську кухню роблять стравами, що дійшли до нас із давнини, і не зустрічаються в жодному меню інших народів – підбивані пасулі, лопатки і ріпа, дзьобачки та багато інших. Закарпатці дуже люблять запашну і гострувату їжу і активно використовують червону паприку “папригу” і чорний перець “попер”, а також часник, цибулю, кмин, і всяку пряну зелень – “чабрик” (чебрець, тим’ян), “зеллер” (селеру), кріп, петрушку, та соуси – сметанний, грибний і томатний.Відгуки про нас
Олександр
Відпочивали з мамою та донькою з 15.07 по 24.07.Відпочинком задоволені, підлікувалися.Хочемо висловити подяку кухарям за смачну їжу.Медсестрі Валерії. Та окремо дякуємо Вікторії. Також ми вдячні сантехніку Петру ,що замінив систему в унітазі. Та дякуємо Ігорю Романовичу за турботу. Відпочинок сподобався,обов'язково ще повернемось))
Олександр
Відпочивали з мамою та донькою з 15.07 по 24.07.Відпочинком задоволені, підлікувалися.Хочемо висловити подяку кухарям за смачну їжу.Медсестрі Валерії. Та окремо дякуємо Вікторії. Також ми вдячні сантехніку Петру ,що замінив систему в унітазі. Та дякуємо Ігорю Романовичу за турботу. Відпочинок сподобався,обов'язково ще повернемось))
Екатерина Федоровна Рало
Отдыхали с подругой в мае 2019г. В основном, все понравилось: питание отличное,разнообразное,ресторанное(сервировка,подача блюд-отлично).Что касается процедур-девочки старались.Не хватило досуга,его вообще не было.А так отдых удался!
Валентин
Прекрасно отдохнули с женой и детьми! Спасибо!
Елена
отдыхала в вашем санатории в этом году, осталась очень довольна. особое спасибо администрации санатория за привлечение к работе фитнес-инструктора и арт -терапевта Виктории Соломахи. Благодаря ее работе, жизнерадостности, творческому подходу и позитивному отношению к жизни, вы помогаете врачевать не только тела , но и души . И дети , и взрослые надолго запомнять ее мастерклассы и походы!
Валентина
О пребывании в Солнечном-только положительный отзыв.Это то место-куда хочется вернуться.Шикарное расположение, чистая и ухоженная территория, детская площадка, два бассейна.Благодаря неиссякаемому творческому потенциалу Виктории Соломахи и детским анниматорам, здесь не скучно ни детям , ни взрослым, это походы, тренинги, йога, игры, мастер классы, аквааэробика. День переполнен впечатлениями и эмоциями.Также выражаю слова благодарности всему Солнечному коллективу за ту атмосферу, которую они создают для нас-отдыхающих. Идеальная чистота, безумно вкусная еда, полный спектр услуг Медицинского центра.Благодарю за замечательный отдых!
Популярні пропозиції