+38 (097) 779 29 59
+38 (099) 279 29 59
+38 (067) 829-6203+38 (050) 446-7069
меню
toggle menu

Ампліпульс при захворюваннях суглобів і спини

Як тільки минув гострий період захворювання, лікар, з урахуванням самопочуття пацієнта, може призначити фізіотерапію. У число рекомендованих в ході подальшого лікування процедур входить і ампліпульстерапія.

Вперше цей метод був використаний як терапевтичний і реабілітаційний ще в середині ХХ століття. З плином часу медична наука розвивалася, і на сьогоднішній день ампліпульстерапія – це ефективна лікувально-профілактична процедура, яка допомагає нормалізувати і активізувати обмінні процеси в організмі людини, а також поліпшити функціонування систем і органів.

Принцип дії ампліпульсу

В основі безпечного для суглобів і спини методу лікування лежить терапевтична електростимуляція проблемних зон. Вона здійснюється за допомогою спеціального приладу, який генерує низько- і середньочастотні струми малої сили.

Як працює прилад?

Перед початком проведення ампліпульстерапії пацієнт сідає або приймає положення лежачи. Лікар включає прилад і в ручному режимі встановлює необхідні настройки: частоту впливу, тривалість, паузи та інші.

Всі показники регулюються відповідно до суб’єктивних відчуттів людини, що проходить терапію. Пряма взаємодія лікаря і пацієнта є обов’язковою умовою, що призводить до отримання максимального ефекту від лікування.

Медичний пристрій оснащений прямокутними пластинками з округлими краями (електродами), які мають порожнини з гідрофільними вкладками, вбираючими і утримують рідину.

Залежно від площі ураженої області і після точного визначення локалізації запалення, електроди поперечно або поздовжньо закріплюються суворо на відповідних ділянках шкіри. Потім прилад включають і до певного рівня регулюють силу струму. Лікар налаштовує показники роботи пристрою таким чином, щоб у людини з’явилося відчуття легких вібрацій.

Що відбувається насправді?

Ампліпульстерапія – це амплітудна пульсація низькочастотних модульних струмів, яка використовується при різних захворюваннях опорно-рухової, нервової, сечостатевої систем та інших. Дана методика застосовується досить довгий час і може бути призначена для лікування суглобів і спини.

Синусоїдальні модульні струми (СМТ), згенеровані приладом, діють на чутливі нервові закінчення в певному ритмі, завдяки чому скорочуються м’язові волокна. За рахунок такої терапевтичної електростимуляції в інтервалах між впливами СМТ настає розслаблення (або електросон), – на цьому і засновані знеболювальна та протизапальна дії ампліпульсу.

Медичний контроль

Сприятливі природні умови та сучасне обладнання для фізіотерапії, наявні в Закарпатському оздоровчому комплексі “Сонячний”, створюють необхідні умови для відновлення гарного самопочуття. Всі процедури, включаючи ампліпульс, проводяться під контролем кваліфікованого медичного персоналу.

На відпочинок і лікування в Закарпатті люди приїжджають з різними проблемами зі здоров’ям, в тому числі, із захворюваннями хребта і суглобів. У комплекс заходів, визначених лікарем і призначених для зняття больових відчуттів, входить і ампліпульстерапія. Дані терапевтичні сеанси можуть чергуватися з масажем і ЛФК.

Курс процедур

Повний курс Ампліпульс при захворюваннях суглобів і спини становить 10-15 процедур. Вони проводяться щодня або через день, в залежності від медичних показань. При необхідності курс фізіотерапії можна повторювати раз в два тижні. Одна процедура, як правило, триває 20-40 хвилин.

Ампліпульс показання – захворювання:

 • периферичної нервової системи з больовим синдромом, зокрема, при нейропатії, невралгії, каузальгіі, солярій, нейроміозит, плексите, радикуліті;
 • нервової системи з руховими порушеннями, зокрема, при ДЦП, парезі, паралічі, наслідки черепно-мозкових травм і менінгоенцефалітів;
 • кістково-м’язової та опорно-рухової системи, зокрема, ревматоїдному артриті, виразкової хвороби шлунку, деформуючому артрозі, періартриті, остеохондрозі, різних ударах, травмах, переломах, атрофії м’язів;
 • при захворюваннях внутрішніх органів з порушенням моторної, секреторної функції і супутнім больовим синдромом, зокрема, патології органів дихання, шлунково-кишкового тракту, серцево-судинної системи;
 • при порушеннях лімфообігу кінцівок, цукровому діабеті;
 • при захворюваннях урологічного, гінекологічного характеру;
 • при хронічному перебігу хвороб лор-органів, зокрема, ларингіті, фарингіті, вазомоторний риніті;
 • при дистрофічних і запальних патологіях переднього і заднього відділу ока і інших.

Ампліпульс при остеохондрозі успішно використовується для лікування хвороб хребта і суглобів. Під час даної фізіотерапевтичної процедури лікар встановлює електроди в місці локалізації вогнища захворювання: шийному, грудному або крижово-поперековому відділі.

За деякими свідченнями, таким як, наприклад, пошкодження хрящової тканини або сильні больові відчуття, електроди можуть бути розташовані вздовж усього хребта.

Ефект від процедури

Завдяки глибокому проникненню низько- і середньо частотних струмів, після процедури поліпшується кровообіг в тканинах, їх харчування, нормалізується обмін речовин на клітинному рівні і відновлюються функції.

В результаті безболісного впливу підвищується м’язовий тонус. Лікування спини Ампліпульстерапією дозволяє купірувати запальні процеси, усуває набряки м’язів, призводить до знеболюючого ефекту.

При призначенні будь-якого з методів терапії лікуючий фахівець враховує характер захворювання та індивідуальні особливості кожного пацієнта. Тому важливо не ігнорувати будь-які зміни в самопочутті і своєчасно повідомляти про них лікаря.

Ампліпульс – протипоказання:

 • наявність загального важкого стану і лихоманки;
 • новоутворення, підозри на їх наявність (крім випадків цілеспрямованого застосування з метою знеболювання на пізніх стадіях захворювання);
 • гострий і гнійний запальний процес в організмі;
 • тромбофлебіт, геморагії;
 • стенокардія, інфаркт, гостре порушення кровообігу;
 • наявність каменів діаметром більше 1 см в сечоводах, сечо-і жовчнокам’яна хвороба в стадії декомпенсації;
 • синусова брадикардія, аритмія;
 • переломи з неіммобілізірованнимі отломками кісток;
 • розриви м’язів, судин, нервів;
 • туберкульоз (активна фаза);
 • два тижні після проведення рентгенотерапії;
 • варикозне розширення вен;
 • гіпертонія I і II ступеня;
 • індивідуальна гіперчутливість до току.

Дотримання правил експлуатації лікувального обладнання та настанов лікаря – важливі умови проходження терапії. Також слід мати на увазі, що амплипульс – це процедура при якій протипоказано вживання алкоголю. В даному випадку стан алкогольного сп’яніння може призвести до проблемних наслідків для пацієнта.

У Закарпатському оздоровчому комплексі “Сонячний” людьми і природою створені оптимальні умови для оздоровлення організму. При необхідності і відповідно до показань курс терапевтичних процедур під наглядом досвідчених лікарів може пройти кожен, хто приїхав оздоровитися.Відгуки про нас
Лідія Бабич
Через карантин санаторій не працює. Додзвонитися неможливо. Нас не повідомили завчасно. За 2 тижні до заїзду вимушені шукати, питати. Це не гідне відношення до клієнтів. Таке враження, що сидять нишком, щоб лише завдатки не повертати. Я дуже незадоволена.
Екатерина Федоровна Рало
Отдыхали с подругой в мае 2019г. В основном, все понравилось: питание отличное,разнообразное,ресторанное(сервировка,подача блюд-отлично).Что касается процедур-девочки старались.Не хватило досуга,его вообще не было.А так отдых удался!
Популярні пропозиції