+38 (097) 779 29 59
+38 (099) 279 29 59
+38 (067) 829-6203+38 (050) 446-7069
меню
toggle menu

Ампліпульс при захворюваннях суглобів і спини

Як тільки минув гострий період захворювання, лікар, з урахуванням самопочуття пацієнта, може призначити фізіотерапію. У число рекомендованих в ході подальшого лікування процедур входить і ампліпульстерапія.

Вперше цей метод був використаний як терапевтичний і реабілітаційний ще в середині ХХ століття. З плином часу медична наука розвивалася, і на сьогоднішній день ампліпульстерапія – це ефективна лікувально-профілактична процедура, яка допомагає нормалізувати і активізувати обмінні процеси в організмі людини, а також поліпшити функціонування систем і органів.

Принцип дії ампліпульсу

В основі безпечного для суглобів і спини методу лікування лежить терапевтична електростимуляція проблемних зон. Вона здійснюється за допомогою спеціального приладу, який генерує низько- і середньочастотні струми малої сили.

Як працює прилад?

Перед початком проведення ампліпульстерапії пацієнт сідає або приймає положення лежачи. Лікар включає прилад і в ручному режимі встановлює необхідні настройки: частоту впливу, тривалість, паузи та інші.

Всі показники регулюються відповідно до суб’єктивних відчуттів людини, що проходить терапію. Пряма взаємодія лікаря і пацієнта є обов’язковою умовою, що призводить до отримання максимального ефекту від лікування.

Медичний пристрій оснащений прямокутними пластинками з округлими краями (електродами), які мають порожнини з гідрофільними вкладками, вбираючими і утримують рідину.

Залежно від площі ураженої області і після точного визначення локалізації запалення, електроди поперечно або поздовжньо закріплюються суворо на відповідних ділянках шкіри. Потім прилад включають і до певного рівня регулюють силу струму. Лікар налаштовує показники роботи пристрою таким чином, щоб у людини з’явилося відчуття легких вібрацій.

Що відбувається насправді?

Ампліпульстерапія – це амплітудна пульсація низькочастотних модульних струмів, яка використовується при різних захворюваннях опорно-рухової, нервової, сечостатевої систем та інших. Дана методика застосовується досить довгий час і може бути призначена для лікування суглобів і спини.

Синусоїдальні модульні струми (СМТ), згенеровані приладом, діють на чутливі нервові закінчення в певному ритмі, завдяки чому скорочуються м’язові волокна. За рахунок такої терапевтичної електростимуляції в інтервалах між впливами СМТ настає розслаблення (або електросон), – на цьому і засновані знеболювальна та протизапальна дії ампліпульсу.

Медичний контроль

Сприятливі природні умови та сучасне обладнання для фізіотерапії, наявні в Закарпатському оздоровчому комплексі “Сонячний”, створюють необхідні умови для відновлення гарного самопочуття. Всі процедури, включаючи ампліпульс, проводяться під контролем кваліфікованого медичного персоналу.

На відпочинок і лікування в Закарпатті люди приїжджають з різними проблемами зі здоров’ям, в тому числі, із захворюваннями хребта і суглобів. У комплекс заходів, визначених лікарем і призначених для зняття больових відчуттів, входить і ампліпульстерапія. Дані терапевтичні сеанси можуть чергуватися з масажем і ЛФК.

Курс процедур

Повний курс Ампліпульс при захворюваннях суглобів і спини становить 10-15 процедур. Вони проводяться щодня або через день, в залежності від медичних показань. При необхідності курс фізіотерапії можна повторювати раз в два тижні. Одна процедура, як правило, триває 20-40 хвилин.

Ампліпульс показання – захворювання:

 • периферичної нервової системи з больовим синдромом, зокрема, при нейропатії, невралгії, каузальгіі, солярій, нейроміозит, плексите, радикуліті;
 • нервової системи з руховими порушеннями, зокрема, при ДЦП, парезі, паралічі, наслідки черепно-мозкових травм і менінгоенцефалітів;
 • кістково-м’язової та опорно-рухової системи, зокрема, ревматоїдному артриті, виразкової хвороби шлунку, деформуючому артрозі, періартриті, остеохондрозі, різних ударах, травмах, переломах, атрофії м’язів;
 • при захворюваннях внутрішніх органів з порушенням моторної, секреторної функції і супутнім больовим синдромом, зокрема, патології органів дихання, шлунково-кишкового тракту, серцево-судинної системи;
 • при порушеннях лімфообігу кінцівок, цукровому діабеті;
 • при захворюваннях урологічного, гінекологічного характеру;
 • при хронічному перебігу хвороб лор-органів, зокрема, ларингіті, фарингіті, вазомоторний риніті;
 • при дистрофічних і запальних патологіях переднього і заднього відділу ока і інших.

Ампліпульс при остеохондрозі успішно використовується для лікування хвороб хребта і суглобів. Під час даної фізіотерапевтичної процедури лікар встановлює електроди в місці локалізації вогнища захворювання: шийному, грудному або крижово-поперековому відділі.

За деякими свідченнями, таким як, наприклад, пошкодження хрящової тканини або сильні больові відчуття, електроди можуть бути розташовані вздовж усього хребта.

Ефект від процедури

Завдяки глибокому проникненню низько- і середньо частотних струмів, після процедури поліпшується кровообіг в тканинах, їх харчування, нормалізується обмін речовин на клітинному рівні і відновлюються функції.

В результаті безболісного впливу підвищується м’язовий тонус. Лікування спини Ампліпульстерапією дозволяє купірувати запальні процеси, усуває набряки м’язів, призводить до знеболюючого ефекту.

При призначенні будь-якого з методів терапії лікуючий фахівець враховує характер захворювання та індивідуальні особливості кожного пацієнта. Тому важливо не ігнорувати будь-які зміни в самопочутті і своєчасно повідомляти про них лікаря.

Ампліпульс – протипоказання:

 • наявність загального важкого стану і лихоманки;
 • новоутворення, підозри на їх наявність (крім випадків цілеспрямованого застосування з метою знеболювання на пізніх стадіях захворювання);
 • гострий і гнійний запальний процес в організмі;
 • тромбофлебіт, геморагії;
 • стенокардія, інфаркт, гостре порушення кровообігу;
 • наявність каменів діаметром більше 1 см в сечоводах, сечо-і жовчнокам’яна хвороба в стадії декомпенсації;
 • синусова брадикардія, аритмія;
 • переломи з неіммобілізірованнимі отломками кісток;
 • розриви м’язів, судин, нервів;
 • туберкульоз (активна фаза);
 • два тижні після проведення рентгенотерапії;
 • варикозне розширення вен;
 • гіпертонія I і II ступеня;
 • індивідуальна гіперчутливість до току.

Дотримання правил експлуатації лікувального обладнання та настанов лікаря – важливі умови проходження терапії. Також слід мати на увазі, що амплипульс – це процедура при якій протипоказано вживання алкоголю. В даному випадку стан алкогольного сп’яніння може призвести до проблемних наслідків для пацієнта.

У Закарпатському оздоровчому комплексі “Сонячний” людьми і природою створені оптимальні умови для оздоровлення організму. При необхідності і відповідно до показань курс терапевтичних процедур під наглядом досвідчених лікарів може пройти кожен, хто приїхав оздоровитися.Відгуки про нас
Олександр
Відпочивали з мамою та донькою з 15.07 по 24.07.Відпочинком задоволені, підлікувалися.Хочемо висловити подяку кухарям за смачну їжу.Медсестрі Валерії. Та окремо дякуємо Вікторії. Також ми вдячні сантехніку Петру ,що замінив систему в унітазі. Та дякуємо Ігорю Романовичу за турботу. Відпочинок сподобався,обов'язково ще повернемось))
Олександр
Відпочивали з мамою та донькою з 15.07 по 24.07.Відпочинком задоволені, підлікувалися.Хочемо висловити подяку кухарям за смачну їжу.Медсестрі Валерії. Та окремо дякуємо Вікторії. Також ми вдячні сантехніку Петру ,що замінив систему в унітазі. Та дякуємо Ігорю Романовичу за турботу. Відпочинок сподобався,обов'язково ще повернемось))
Екатерина Федоровна Рало
Отдыхали с подругой в мае 2019г. В основном, все понравилось: питание отличное,разнообразное,ресторанное(сервировка,подача блюд-отлично).Что касается процедур-девочки старались.Не хватило досуга,его вообще не было.А так отдых удался!
Валентин
Прекрасно отдохнули с женой и детьми! Спасибо!
Елена
отдыхала в вашем санатории в этом году, осталась очень довольна. особое спасибо администрации санатория за привлечение к работе фитнес-инструктора и арт -терапевта Виктории Соломахи. Благодаря ее работе, жизнерадостности, творческому подходу и позитивному отношению к жизни, вы помогаете врачевать не только тела , но и души . И дети , и взрослые надолго запомнять ее мастерклассы и походы!
Валентина
О пребывании в Солнечном-только положительный отзыв.Это то место-куда хочется вернуться.Шикарное расположение, чистая и ухоженная территория, детская площадка, два бассейна.Благодаря неиссякаемому творческому потенциалу Виктории Соломахи и детским анниматорам, здесь не скучно ни детям , ни взрослым, это походы, тренинги, йога, игры, мастер классы, аквааэробика. День переполнен впечатлениями и эмоциями.Также выражаю слова благодарности всему Солнечному коллективу за ту атмосферу, которую они создают для нас-отдыхающих. Идеальная чистота, безумно вкусная еда, полный спектр услуг Медицинского центра.Благодарю за замечательный отдых!
Популярні пропозиції