+38 (097) 779 29 59
+38 (099) 279 29 59
+38 (097) 779-2959+38 (099) 279-2959
меню
toggle menu

Електрофорез і захворювання хребта

В ході лікування і профілактики різних захворювань хребта лікарем можуть бути призначені пацієнту фізіотерапевтичні процедури. Залежно від діагнозу і інших даних, доцільність і зміст курсу оздоровлення визначає лікуючий фахівець.

Точно в ціль

Електрофорез – це один з фізіотерапевтичних методів, який застосовується в медицині і для лікування захворювань хребта, в тому числі. Якщо вам зустрічалися назви “іонофорез”, “іонотерапія”, “гальваноіонотерапія”, – йдеться про одну й ту ж процедуру. В цілому метод будується на введенні лікарських речовин в організм за допомогою “провідника” – струму слабкої сили.

У число переваг такого способу входить можливість надходження медикаментів відразу до хворої ділянки. При цьому препарати не зачіпають ні травну систему, ні печінку, а активні компоненти діючих речовин не руйнуються ферментами.

Завдяки особливостям процедури і більшій, ніж в інших випадках, ступені концентрації, ліки залишаються в тканинах організму довше. Це означає, що дія речовини буде пролонгованою, що важливо при лікуванні хребта.

Яка користь?

Оскільки електричний струм малої сили і ліки працюють комплексно, оздоровчий вплив надають обидва складових компонента. Застосування електрофорезу з розчинами різних препаратів знижує рівень больових відчуттів в хребті, покращує кровопостачання хрящових і м’язових тканин.

Разом з цією процедурою лікар може призначити курс мануальної терапії та лікувальну фізкультуру. Такі додаткові заходи посилюють результат лікування, повертаючи хребту втрачений функціонал.

Принцип дії

Апарат для електрофорезу має позитивний і негативний електроди – анод і катод. Дія заснована на електролітичній дисоціації, тобто, на поділі лікарської речовини на іони у водному розчині.

Під час проходження струму через розчин діючої речовини іони рухаються і надходять в організм через сальні і потові залози, а також міжклітинний простір. Після потрапляння в тканини ліки розподіляється в шкірі і міжтканинної рідини.

Характер проникнення діючої речовини залежить від багатьох факторів, зокрема, від тривалості дії на організм, щільності струму, властивостей розчинника, концентрації лікарського розчину, стану шкіри, віку та інших.

Хід процедури

При проведенні процедури гальванічного електрофорезу діючу речовину розташовують між електродом і поверхнею шкіри. Лікарським розчином необхідної концентрації змочують марлю, складену в декілька шарів (або фільтрувальний папір), і зосереджують її на тілі в області осередку захворювання.

Зверху поміщають захисну прокладку аналогічного розміру. Саме на неї встановлюють електрод приладу для електрофорезу. На протилежному боці тіла розміщують другий електрод. Таким чином, створюється “лінія” руху лікарського препарату. Застосування електрофорезу передбачає використання струму щільністю 0,03-0,08 мА/см2.

Показання для електрофорезу

Фізіотерапевтична процедура показана, якщо є захворювання:

 • дихальної системи: пневмонія, бронхіт, трахеїт, бронхіальна астма, бронхоектатична хвороба, плеврит;
 • ЛОР-органів: фарингіт, ларингіт, отит, тонзиліт, гайморит, фронтит;
 • очні: кон’юнктивіт, кератит, блефарит, увеїт, іридоцикліт, атрофія зорового нерва;
 • стоматологічні: гінгівіт, стоматит, патології пародонту;
 • шкірні: вугрі, себорея, псоріаз, рубці, пролежні, трофічні виразки, опіки, фурункульоз, фолікуліт;
 • шлунково-кишкового тракту: виразкова хвороба шлунка та 12-палої кишки, гастрит, панкреатит, холецистит, коліт;
 • серцево-судинної системи: гіпотонія, гіпертонічна хвороба I і II стадії, стенокардія, атеросклероз, миготлива аритмія, ендартеріїт, варикозне розширення вен;
 • нервової системи: невроз, неврит, мігрень, безсоння, травми головного і спинного мозку, парез, параліч, ганглионеврит;
 • опорно-рухової системи: радикуліт, міжхребцева грижа, остеохондроз, артроз, поліартрит, спондильоз, контрактура суглобів, вивихи, переломи;
 • сечостатевої системи: цистит, пієлонефрит, уретрит, простатит, ендометріоз, ендометрит, вагініт, аднексит, цервіцит;
 • цукровий діабет;
 • післяопераційні рани та рубці.

Тривалість сеанса

Так як складена в кілька шарів марлева серветка з розчином препарату і електрод сфокусовані на проблемній ділянці, в місці введення лікарської речовини зберігається його максимальна концентрація. У багатьох випадках цим обумовлена ​​більш висока ефективність лікування електрофорезом в порівнянні із застосуванням таблеток або ін’єкцій.

Фахівці визначили і рекомендують такі параметри для процедури: тривалість сеансу – 10-20 хвилин; курс лікування – 10-20 процедур.

В області педіатрії використовується електрофорез для дітей. При цьому лікарські препарати призначаються доктором в залежності від існуючого діагнозу. Лікування електрофорезом є складовим компонентом курсу.

Після закінчення даної фізіотерапевтичної процедури може бути призначений сеанс масажу. Така черговість маніпуляцій допомагає рівномірно розподілити ліки в тканинах організму дитини.

Протипоказання для електрофорезу

Незважаючи на доведену ефективність і видиму універсальність методу, застосування електрофорезу має ряд обмежень. Це такі діагнози і особливості:

 • серцева недостатність;
 • наявність кардіостимулятора;
 • важка форма бронхіальної астми;
 • пухлини будь-якої етіології і локалізації;
 • запальний процес в гострій фазі;
 • лихоманка;
 • порушення згортання крові;
 • порушення чутливості шкірних покривів, наявність пошкоджень (рани, садна);
 • непереносимість струму.

Абсолютним протипоказанням для електрофорезу будуть алергія і непереносимість використовуваного лікарського препарату.

Лікування спини

Електрофорез для спини призначається фахівцем як самостійна процедура, а також в комплексній консервативній терапії при міжхребцевій грижі, протрузіях, люмбалгії, остеохондрозі, артрозах і інших захворюваннях. Якщо утруднено надходження лікарського засобу до тканин за допомогою кровотоку, гальванічний струм малої сили допомагає в цій “доставці” препарату.

Незважаючи на вже існуючі порушення мікроциркуляції крові і лімфи, діючі речовини концентруються в достатній кількості при використанні менших, ніж, наприклад, при застосуванні ін’єкцій, дозувань.

Лікування в Карпатах, а саме, в Закарпатському оздоровчому комплексі “Сонячний”, побудовано на медикаментозній терапії, а також на природних можливостях цього курортного регіону. Відпочиваючі можуть проконсультуватися у досвідчених профільних фахівців, отримати призначення на фізіотерапевтичні процедури в залежності від стану здоров’я та діагнозу.

Курс лікування кожного гостя санаторію контролює медичний персонал ЗОК “Сонячний”. Так, лікарські препарати для іонотерапії, кількість сеансів і їх тривалість лікар підбирає індивідуально, враховуючи характер захворювання.Відгуки про нас
Валентина
Ми відпочивали невеликою компанією з 01.02.2022 по 12.02.2022. Дуже приємно здивовані. Одноголосно дали оцінку комплексу 5 зірок. Кімнати для проживаняя - свіжі та просторі, прибирання щодня, персонал доброзичливий та уважний. А їдальня - це, взагалі, особлива тема. У мене багато обмежень у харчуванні, але я мала можливість окремо замовляти дієтичні страви. Персонал їдальні дуже кваліфікований та уважний. Сонячний поставив \"високу планку\", хочеться побажати всім українським оздоровчим комплексам не тільки прагнути, а й досягти її.
Инна
Отдыхали здесь с 22.12 по 10.01 с 3 детками. Комплекс тянет на 5 звезд,цены доступны, питание 5*, организация новогодних праздников шыкарная. Девочки на рецепшене очень приветливые. Претензий никаких. Все просто на отлично.
Павел
Отдыхали в середине октября. С погодой повезло. Очень правильно, что в такое время Сонячный нанимает профессионалов, которые занимаются досугом. Большое спасибо Виктории. Её присутствие полностью меняет время отдыха. Утром зарядка, после обеда занятия по арт-терапии или скандинавская ходьба в горах, вечером йога или кино. Приятно, когда человек - профессионал! Подобная анимация наполняет отдых разнообразием. Я не слыхал, что бы другие пансионаты таким образом заботились о досуге. На зарядку утром ходило человек 8-10. Все были довольны и получали заряд бодрости до завтрака. Хотя самостоятельно не многие бы вышли на зарядку. Йога вечером - приятное и полезное времяпрепровождение, значительно лучше, чем обычный досуг у телевизора. Осенью темнеет рано, часов в 7 вечера и большинство людей, сделав круг возле озера, идут в номер. А Солнечный ломает такой стереотип. За это большое спасибо Виктории и администрации, которая нанимает таких профи!
9WKN28Z www.yandex.ru
9WKN28Z www.yandex.ru
Анна А.
"Сонячний" - прекрасное место для осеннего и зимнего отдыха. Но заметно, что пандемия коронавируса сказывается на качестве услуг и питании. Они стали хуже и обратить внимание на это очень важно.В меню очень мало овощей и много углеводов. А люди, которые не употребляют сахар, вынуждены отказываться от 30-40% еды.В меню ужина кефир часто заменяют на йогурт, хотя ранее в санатории готовили свою ряжанку, что было приятным и полезным бонусом.Сокращение медицинского персонала тоже отражается на качестве услуг.Но остаются и позитивные моменты. Огромный плюс именно этого санатория - квалифицированный специалист по организации досуга! Арт-терапевт Виктория Соломаха дала возможность ощутить ценность моментов, проведенных в "Сонячном". Она сумела организовать качественный, здоровый и разносторонний досуг для людей всех возрастов. На ее мастер-классах и мероприятиях было интересно и пенсионерам, и детям. Во время творческих мастерских Виктория пыталась разбудить в каждом участнике внутреннего ребенка, который спрятан за бытовыми и рабочими проблемами жизни. Те, с кем это получилось, уезжали счастливыми обновленными людьми. Походы в горы, ежедневные гимнастики с Викторией укрепляли здоровье не хуже массажей и лечебной воды. Вклад Виктории делает "Сонячный" уникальным местом, где можно найти не только здоровье, но и кусочек счастья).
Популярні пропозиції