+38 (097) 779 29 59
+38 (099) 279 29 59
+38 (067) 829-6203+38 (050) 446-7069
меню
toggle menu

Електрофорез і захворювання хребта

В ході лікування і профілактики різних захворювань хребта лікарем можуть бути призначені пацієнту фізіотерапевтичні процедури. Залежно від діагнозу і інших даних, доцільність і зміст курсу оздоровлення визначає лікуючий фахівець.

Точно в ціль

Електрофорез – це один з фізіотерапевтичних методів, який застосовується в медицині і для лікування захворювань хребта, в тому числі. Якщо вам зустрічалися назви “іонофорез”, “іонотерапія”, “гальваноіонотерапія”, – йдеться про одну й ту ж процедуру. В цілому метод будується на введенні лікарських речовин в організм за допомогою “провідника” – струму слабкої сили.

У число переваг такого способу входить можливість надходження медикаментів відразу до хворої ділянки. При цьому препарати не зачіпають ні травну систему, ні печінку, а активні компоненти діючих речовин не руйнуються ферментами.

Завдяки особливостям процедури і більшій, ніж в інших випадках, ступені концентрації, ліки залишаються в тканинах організму довше. Це означає, що дія речовини буде пролонгованою, що важливо при лікуванні хребта.

Яка користь?

Оскільки електричний струм малої сили і ліки працюють комплексно, оздоровчий вплив надають обидва складових компонента. Застосування електрофорезу з розчинами різних препаратів знижує рівень больових відчуттів в хребті, покращує кровопостачання хрящових і м’язових тканин.

Разом з цією процедурою лікар може призначити курс мануальної терапії та лікувальну фізкультуру. Такі додаткові заходи посилюють результат лікування, повертаючи хребту втрачений функціонал.

Принцип дії

Апарат для електрофорезу має позитивний і негативний електроди – анод і катод. Дія заснована на електролітичній дисоціації, тобто, на поділі лікарської речовини на іони у водному розчині.

Під час проходження струму через розчин діючої речовини іони рухаються і надходять в організм через сальні і потові залози, а також міжклітинний простір. Після потрапляння в тканини ліки розподіляється в шкірі і міжтканинної рідини.

Характер проникнення діючої речовини залежить від багатьох факторів, зокрема, від тривалості дії на організм, щільності струму, властивостей розчинника, концентрації лікарського розчину, стану шкіри, віку та інших.

Хід процедури

При проведенні процедури гальванічного електрофорезу діючу речовину розташовують між електродом і поверхнею шкіри. Лікарським розчином необхідної концентрації змочують марлю, складену в декілька шарів (або фільтрувальний папір), і зосереджують її на тілі в області осередку захворювання.

Зверху поміщають захисну прокладку аналогічного розміру. Саме на неї встановлюють електрод приладу для електрофорезу. На протилежному боці тіла розміщують другий електрод. Таким чином, створюється “лінія” руху лікарського препарату. Застосування електрофорезу передбачає використання струму щільністю 0,03-0,08 мА/см2.

Показання для електрофорезу

Фізіотерапевтична процедура показана, якщо є захворювання:

 • дихальної системи: пневмонія, бронхіт, трахеїт, бронхіальна астма, бронхоектатична хвороба, плеврит;
 • ЛОР-органів: фарингіт, ларингіт, отит, тонзиліт, гайморит, фронтит;
 • очні: кон’юнктивіт, кератит, блефарит, увеїт, іридоцикліт, атрофія зорового нерва;
 • стоматологічні: гінгівіт, стоматит, патології пародонту;
 • шкірні: вугрі, себорея, псоріаз, рубці, пролежні, трофічні виразки, опіки, фурункульоз, фолікуліт;
 • шлунково-кишкового тракту: виразкова хвороба шлунка та 12-палої кишки, гастрит, панкреатит, холецистит, коліт;
 • серцево-судинної системи: гіпотонія, гіпертонічна хвороба I і II стадії, стенокардія, атеросклероз, миготлива аритмія, ендартеріїт, варикозне розширення вен;
 • нервової системи: невроз, неврит, мігрень, безсоння, травми головного і спинного мозку, парез, параліч, ганглионеврит;
 • опорно-рухової системи: радикуліт, міжхребцева грижа, остеохондроз, артроз, поліартрит, спондильоз, контрактура суглобів, вивихи, переломи;
 • сечостатевої системи: цистит, пієлонефрит, уретрит, простатит, ендометріоз, ендометрит, вагініт, аднексит, цервіцит;
 • цукровий діабет;
 • післяопераційні рани та рубці.

Тривалість сеанса

Так як складена в кілька шарів марлева серветка з розчином препарату і електрод сфокусовані на проблемній ділянці, в місці введення лікарської речовини зберігається його максимальна концентрація. У багатьох випадках цим обумовлена ​​більш висока ефективність лікування електрофорезом в порівнянні із застосуванням таблеток або ін’єкцій.

Фахівці визначили і рекомендують такі параметри для процедури: тривалість сеансу – 10-20 хвилин; курс лікування – 10-20 процедур.

В області педіатрії використовується електрофорез для дітей. При цьому лікарські препарати призначаються доктором в залежності від існуючого діагнозу. Лікування електрофорезом є складовим компонентом курсу.

Після закінчення даної фізіотерапевтичної процедури може бути призначений сеанс масажу. Така черговість маніпуляцій допомагає рівномірно розподілити ліки в тканинах організму дитини.

Протипоказання для електрофорезу

Незважаючи на доведену ефективність і видиму універсальність методу, застосування електрофорезу має ряд обмежень. Це такі діагнози і особливості:

 • серцева недостатність;
 • наявність кардіостимулятора;
 • важка форма бронхіальної астми;
 • пухлини будь-якої етіології і локалізації;
 • запальний процес в гострій фазі;
 • лихоманка;
 • порушення згортання крові;
 • порушення чутливості шкірних покривів, наявність пошкоджень (рани, садна);
 • непереносимість струму.

Абсолютним протипоказанням для електрофорезу будуть алергія і непереносимість використовуваного лікарського препарату.

Лікування спини

Електрофорез для спини призначається фахівцем як самостійна процедура, а також в комплексній консервативній терапії при міжхребцевій грижі, протрузіях, люмбалгії, остеохондрозі, артрозах і інших захворюваннях. Якщо утруднено надходження лікарського засобу до тканин за допомогою кровотоку, гальванічний струм малої сили допомагає в цій “доставці” препарату.

Незважаючи на вже існуючі порушення мікроциркуляції крові і лімфи, діючі речовини концентруються в достатній кількості при використанні менших, ніж, наприклад, при застосуванні ін’єкцій, дозувань.

Лікування в Карпатах, а саме, в Закарпатському оздоровчому комплексі “Сонячний”, побудовано на медикаментозній терапії, а також на природних можливостях цього курортного регіону. Відпочиваючі можуть проконсультуватися у досвідчених профільних фахівців, отримати призначення на фізіотерапевтичні процедури в залежності від стану здоров’я та діагнозу.

Курс лікування кожного гостя санаторію контролює медичний персонал ЗОК “Сонячний”. Так, лікарські препарати для іонотерапії, кількість сеансів і їх тривалість лікар підбирає індивідуально, враховуючи характер захворювання.Відгуки про нас
Олександр
Відпочивали з мамою та донькою з 15.07 по 24.07.Відпочинком задоволені, підлікувалися.Хочемо висловити подяку кухарям за смачну їжу.Медсестрі Валерії. Та окремо дякуємо Вікторії. Також ми вдячні сантехніку Петру ,що замінив систему в унітазі. Та дякуємо Ігорю Романовичу за турботу. Відпочинок сподобався,обов'язково ще повернемось))
Олександр
Відпочивали з мамою та донькою з 15.07 по 24.07.Відпочинком задоволені, підлікувалися.Хочемо висловити подяку кухарям за смачну їжу.Медсестрі Валерії. Та окремо дякуємо Вікторії. Також ми вдячні сантехніку Петру ,що замінив систему в унітазі. Та дякуємо Ігорю Романовичу за турботу. Відпочинок сподобався,обов'язково ще повернемось))
Екатерина Федоровна Рало
Отдыхали с подругой в мае 2019г. В основном, все понравилось: питание отличное,разнообразное,ресторанное(сервировка,подача блюд-отлично).Что касается процедур-девочки старались.Не хватило досуга,его вообще не было.А так отдых удался!
Валентин
Прекрасно отдохнули с женой и детьми! Спасибо!
Елена
отдыхала в вашем санатории в этом году, осталась очень довольна. особое спасибо администрации санатория за привлечение к работе фитнес-инструктора и арт -терапевта Виктории Соломахи. Благодаря ее работе, жизнерадостности, творческому подходу и позитивному отношению к жизни, вы помогаете врачевать не только тела , но и души . И дети , и взрослые надолго запомнять ее мастерклассы и походы!
Валентина
О пребывании в Солнечном-только положительный отзыв.Это то место-куда хочется вернуться.Шикарное расположение, чистая и ухоженная территория, детская площадка, два бассейна.Благодаря неиссякаемому творческому потенциалу Виктории Соломахи и детским анниматорам, здесь не скучно ни детям , ни взрослым, это походы, тренинги, йога, игры, мастер классы, аквааэробика. День переполнен впечатлениями и эмоциями.Также выражаю слова благодарности всему Солнечному коллективу за ту атмосферу, которую они создают для нас-отдыхающих. Идеальная чистота, безумно вкусная еда, полный спектр услуг Медицинского центра.Благодарю за замечательный отдых!
Популярні пропозиції