+38 (097) 779 29 59
+38 (099) 279 29 59
+38 (067) 829-6203+38 (050) 446-7069
меню
toggle menu

Гастрит: як уникнути сезонного загострення

Гастрит - поширене захворювання сучасних людей, які ігнорують правила здорового харчування або ж не мають можливості належним чином організовувати прийоми їжі. Гастрит - патологія, при якій слизова оболонка шлунка запалюється, по причині цього утруднюється засвоєння їжі, її переварювання.

Симптоми гастриту

Гастрит може протікати в гострій або хронічній формі. При загостренні виникають симптоми, які не тільки погіршують загальне самопочуття людини, а й здатні викликати абсолютну недієздатність.

Гастрит найчастіше заявляє про себе здуттям живота, невеликим дискомфортом в області правого підребер'я, а також вагою в животі. У стадії загострення ця патологія провокує таку симптоматику:

 • нудота;
 • відрижка;
 • сильне здуття;
 • гострі больові відчуття;
 • блювота;
 • неприємні смакові відчуття;
 • запори або діарея;
 • підвищення температури тіла;
 • втрата апетиту.

Причини загострення гастриту в міжсезоння

Всім, хто прагне стежити за своїм здоров'ям, рекомендується дотримуватися профілактику гастриту. Особливо вона важлива, коли настає міжсезоння, оскільки саме в цей період запальні процеси в шлунку загострюються.

В якості основних причин загострення саме в міжсезоння хронічних патологій, в тому числі і гастриту, виступають:

 • зміни режиму дня (змінюється тривалість дня і ночі, тому людина по-різному будує свої плани);
 • зміни характеру харчування (загальна кількість свіжих овочів і фруктів в раціоні зменшується, перевага віддається соління та консервації);
 • знижена імунна система (зниження обумовлене недостатнім надходженням в організм вітамінів, а також частих проявів простудних захворювань);
 • погіршення настрою (у багатьох з настанням осені настрій погіршується, людина піддається стресам, які провокують виникнення гастриту).

На тлі стресу часто виникає гастрит, оскільки стреси провокують викид адреналіну, який звужує кровоносні судини. В результаті погіршується процес кровообігу, слідом за ним порушується живлення клітин. Унаслідок недостатнього надходження поживних речовин клітини слизової оболонки шлунка атрофуються і гинуть. На їх місці утворюються запальні зони.

Профілактика гастриту

Сучасна медицина володіє ефективним інструментарієм, за допомогою якого вдається успішно лікувати багато захворювань, включаючи і гастрит. Однак лікарі рекомендують дотримуватися профілактичні заходи, що попереджають виникнення патологій. Набагато складніше їх згодом лікувати.

Профілактика гастриту передбачає дотримання суворої дієти. Забороняється вживати:

 • міцні спиртні напої;
 • газовані напої;
 • кава;
 • гострі приправи;
 • соління, маринади;
 • занадто гарячу і дуже холодну їжу;
 • чіпси;
 • яблука;
 • морква;
 • капусту.

Під час прийому їжі рекомендується виключити поспішність, оскільки важливо ретельно пережовувати споживані продукти.

Також профілактика гастриту передбачає відмову від шкідливих звичок. Рекомендується відмовитися від куріння, оскільки тютюновий дим негативно відбивається на стані слизової оболонки шлунка, уповільнює регенеративні процеси.

Пацієнтам, у яких діагностовано гастрит, рекомендовано контролювати прийом таблеток. Не допускається прийом лікарських засобів в якості самолікування. Під час проведення медикаментозної терапії, здійснюваної лікарем, рекомендується суворо дотримуватися встановлених дози.

Санаторне лікування

Гастроентерологи, розробляючи заходи, спрямовані на профілактику гастриту, настійно рекомендують відвідати оздоровчий комплекс в Закарпатті.

Закарпаття - дивовижний край, в якому сконцентрована велика кількість мінеральних джерел. Особливо корисно відвідувати бальнеологічні курорти восени і взимку. Мінеральні води сприятливо впливають на слизову шлунка, прискорюють процес її загоєння.

Закарпаття - край, в якому можна чудово відпочити і пройти успішне лікування.Відгуки про нас
Олександр
Відпочивали з мамою та донькою з 15.07 по 24.07.Відпочинком задоволені, підлікувалися.Хочемо висловити подяку кухарям за смачну їжу.Медсестрі Валерії. Та окремо дякуємо Вікторії. Також ми вдячні сантехніку Петру ,що замінив систему в унітазі. Та дякуємо Ігорю Романовичу за турботу. Відпочинок сподобався,обов'язково ще повернемось))
Олександр
Відпочивали з мамою та донькою з 15.07 по 24.07.Відпочинком задоволені, підлікувалися.Хочемо висловити подяку кухарям за смачну їжу.Медсестрі Валерії. Та окремо дякуємо Вікторії. Також ми вдячні сантехніку Петру ,що замінив систему в унітазі. Та дякуємо Ігорю Романовичу за турботу. Відпочинок сподобався,обов'язково ще повернемось))
Екатерина Федоровна Рало
Отдыхали с подругой в мае 2019г. В основном, все понравилось: питание отличное,разнообразное,ресторанное(сервировка,подача блюд-отлично).Что касается процедур-девочки старались.Не хватило досуга,его вообще не было.А так отдых удался!
Валентин
Прекрасно отдохнули с женой и детьми! Спасибо!
Елена
отдыхала в вашем санатории в этом году, осталась очень довольна. особое спасибо администрации санатория за привлечение к работе фитнес-инструктора и арт -терапевта Виктории Соломахи. Благодаря ее работе, жизнерадостности, творческому подходу и позитивному отношению к жизни, вы помогаете врачевать не только тела , но и души . И дети , и взрослые надолго запомнять ее мастерклассы и походы!
Валентина
О пребывании в Солнечном-только положительный отзыв.Это то место-куда хочется вернуться.Шикарное расположение, чистая и ухоженная территория, детская площадка, два бассейна.Благодаря неиссякаемому творческому потенциалу Виктории Соломахи и детским анниматорам, здесь не скучно ни детям , ни взрослым, это походы, тренинги, йога, игры, мастер классы, аквааэробика. День переполнен впечатлениями и эмоциями.Также выражаю слова благодарности всему Солнечному коллективу за ту атмосферу, которую они создают для нас-отдыхающих. Идеальная чистота, безумно вкусная еда, полный спектр услуг Медицинского центра.Благодарю за замечательный отдых!
Популярні пропозиції