Магнітотерапія при лікуванні суглобів
Системи органів забезпечують в організмі людини життєво важливі процеси. Від злагодженої роботи систем і їх стану залежать наше самопочуття, активність і працездатність. На рівні клітин, – щодо малих “учасників”, – також йде робота: формується енергетичний запас, здійснюється обмін речовин і т.д.
Метод магнітотерапії
Згідно з результатами безлічі досліджень, які привели до появи магнітотерапії, біологічні структури організму людини “відгукуються” на енергію магнітного поля. Саме на цьому “принципі відповіді” будується вплив, що застосовується в медицині. Закарпатський оздоровчий комплекс “Сонячний”, а також інші санаторії України для лікування суглобів, використовує терапію магнітом як частину комплексу процедур, розроблених для відновлення здоров’я відпочиваючих.
Артралгія плечевого суглоба
Зміни хрящової тканини в результаті вікових чинників, травм або ряду інших причин можуть призвести не тільки до обмеження рухливості плечового суглоба, але і до його деформації. Якщо не вжити своєчасних заходів, на краях ураженого суглоба утворюються виступи. Вони, в свою чергу, можуть порушити цілісність, зв’язок і пошкодити м’які тканини. Комплексна терапія, яка доступна відпочиваючим в Закарпатському оздоровчому комплексі “Сонячний”, передбачає медикаментозне, курортне та інші види лікування, включаючи магнітотерапію.
Що робити з хворим коліном?
Якщо біль має суглобову локалізацію, а це повинен визначити тільки досвідчений лікар, може бути призначений комплекс відповідних терапевтичних процедур. За допомогою безконтактної стимуляції магнітне поле буде місцево впливати на кровообіг і обмін речовин, поступово знижуючи запалення в області потерпілої ділянки.
Магнітотерапія під час лікування артрозу колінного суглоба впливає і на організм в цілому. Цю особливість потрібно обов’язково враховувати при наявності деяких захворювань. Детальніше на існуючих протипоказання ми зупинимося далі. Медики рекомендують: щоб не завдати шкоди здоров’ю, перед процедурою слід провести повне обстеження організму. А потім разом з лікуючим лікарем виключити можливі ризики при використанні терапії магнітним полем.
Епікондилит або “лікоть тенісиста”
Підвищені односторонні навантаження різного походження, а також важка фізична робота можуть привести до запалення зв’язок і сухожиль ліктьового суглоба. Навіть після закінчення курсу лікування існує висока ймовірність повернення симптомів хвороби при чергових навантаженнях. Для профілактики цієї хвороби, а також, щоб не допустити переходу захворювання в хронічну форму, використовується магнітотерапія.
Магнітна терапія при захворюванні суглобів полягає в дії магнітного поля, спрямованого на область хворої ділянки. Таким чином, в пошкодженій частині суглоба знижується ступінь запалення і набряклість навколишніх тканин. За рахунок місцевого розширення судин і оптимізації кровообігу навколосуглобових тканини краще насичуються киснем.
Нормалізація магнітного поля
Через порушення нормального функціонування суглоба в результаті захворювання змінюється і магнітне поле органу. Нормалізація стану даного поля сприяє збільшенню проникності клітинної мембрани, поліпшенню мікроциркуляції крові, а також посилення впливу лікарських засобів і інших процедур.
Коли застосовуються магніти для лікування суглобів, можуть спостерігатися такі терапевтичні ефекти: розслаблення м’язів, зменшення больових відчуттів, прискорення загоєння кісткової тканини після переломів.
Магнітотерапія і її види
Види і число процедур, де задіяна енергія магнітного поля, призначає лікуючий лікар. При цьому враховуються як індивідуальні особливості організму, так і причини захворювання. При роботі з конкретною областю, наприклад, з ураженим колінним суглобом, використовуються портативні пристрої. Якщо мова йде про терапію для всього тіла, застосовується, відповідно, стаціонарне обладнання.
Показання для лікування магнітом
Лікування суглобів магнітом, як правило, добре переноситься пацієнтами і показує результат при таких захворюваннях:
- артрити: інфекційні, дистрофічні, травматичні запалення суглобів, а також ті, причиною яких послугували інші захворювання;
- суглобова форма ревматоїдного артриту;
- періартрити: ураження сухожилля з супутнім запаленням навколосуглобових тканин;
- остеоартроз;
- удари і вивихи;
- переломи.
Протипоказання для призначення магнітотерапії:
- наявність кардіостимулятора, інсулінової помпи;
- серцево-судинні захворювання, включаючи ішемію, стенокардію, інфаркт міокарда в анамнезі;
- порушення гемокоагуляції;
- будь-який термін вагітності у жінок;
- захворювання щитовидної залози, включаючи хворобу Грейвса (дифузний токсичний зоб);
- тромбофлебіт в гострій формі;
- онкологічне захворювання;
- активна форма туберкульозу;
- знеболювальна терапія з використанням нарковмісних анальгетиків;
- ряд психічних захворювань, включаючи епілепсію;
- знижений артеріальний тиск (гіпотонія).
У число протипоказань також входять: наявність гнійно-запальних процесів в гострій фазі, алкогольна інтоксикація, наркотичне сп’яніння, крайнє виснаження, надмірне емоційне збудження.
Магнітотерапія для лікування суглобів призначається досвідченим фахівцем. При цьому розрізняють такі види використовуваного магнітного поля:
- постійне;
- імпульсне – використовуються імпульси з низькою і дуже низькою частотами;
- низкочастотное – з суглобами “працює” змінне низькочастотне електромагнітне поле;
- високочастотне – поле характеризується високою і ультрависокою частотами.

Відгуки про нас