+38 (097) 779 29 59
+38 (099) 279 29 59
+38 (097) 779-2959+38 (099) 279-2959
меню
toggle menu

Магнітотерапія при лікуванні суглобів

Системи органів забезпечують в організмі людини життєво важливі процеси. Від злагодженої роботи систем і їх стану залежать наше самопочуття, активність і працездатність. На рівні клітин, – щодо малих “учасників”, – також йде робота: формується енергетичний запас, здійснюється обмін речовин і т.д.

Метод магнітотерапії

Згідно з результатами безлічі досліджень, які привели до появи магнітотерапії, біологічні структури організму людини “відгукуються” на енергію магнітного поля. Саме на цьому “принципі відповіді” будується вплив, що застосовується в медицині. Закарпатський оздоровчий комплекс “Сонячний”, а також інші санаторії України для лікування суглобів, використовує терапію магнітом як частину комплексу процедур, розроблених для відновлення здоров’я відпочиваючих.

Артралгія плечевого суглоба

Зміни хрящової тканини в результаті вікових чинників, травм або ряду інших причин можуть призвести не тільки до обмеження рухливості плечового суглоба, але і до його деформації. Якщо не вжити своєчасних заходів, на краях ураженого суглоба утворюються виступи. Вони, в свою чергу, можуть порушити цілісність, зв’язок і пошкодити м’які тканини. Комплексна терапія, яка доступна відпочиваючим в Закарпатському оздоровчому комплексі “Сонячний”, передбачає медикаментозне, курортне та інші види лікування, включаючи магнітотерапію.

Що робити з хворим коліном?

Якщо біль має суглобову локалізацію, а це повинен визначити тільки досвідчений лікар, може бути призначений комплекс відповідних терапевтичних процедур. За допомогою безконтактної стимуляції магнітне поле буде місцево впливати на кровообіг і обмін речовин, поступово знижуючи запалення в області потерпілої ділянки.

Магнітотерапія під час лікування артрозу колінного суглоба впливає і на організм в цілому. Цю особливість потрібно обов’язково враховувати при наявності деяких захворювань. Детальніше на існуючих протипоказання ми зупинимося далі. Медики рекомендують: щоб не завдати шкоди здоров’ю, перед процедурою слід провести повне обстеження організму. А потім разом з лікуючим лікарем виключити можливі ризики при використанні терапії магнітним полем.

Епікондилит або “лікоть тенісиста”

Підвищені односторонні навантаження різного походження, а також важка фізична робота можуть привести до запалення зв’язок і сухожиль ліктьового суглоба. Навіть після закінчення курсу лікування існує висока ймовірність повернення симптомів хвороби при чергових навантаженнях. Для профілактики цієї хвороби, а також, щоб не допустити переходу захворювання в хронічну форму, використовується магнітотерапія.

Магнітна терапія при захворюванні суглобів полягає в дії магнітного поля, спрямованого на область хворої ділянки. Таким чином, в пошкодженій частині суглоба знижується ступінь запалення і набряклість навколишніх тканин. За рахунок місцевого розширення судин і оптимізації кровообігу навколосуглобових тканини краще насичуються киснем.

Нормалізація магнітного поля

Через порушення нормального функціонування суглоба в результаті захворювання змінюється і магнітне поле органу. Нормалізація стану даного поля сприяє збільшенню проникності клітинної мембрани, поліпшенню мікроциркуляції крові, а також посилення впливу лікарських засобів і інших процедур.

Коли застосовуються магніти для лікування суглобів, можуть спостерігатися такі терапевтичні ефекти: розслаблення м’язів, зменшення больових відчуттів, прискорення загоєння кісткової тканини після переломів.

Магнітотерапія і її види

Види і число процедур, де задіяна енергія магнітного поля, призначає лікуючий лікар. При цьому враховуються як індивідуальні особливості організму, так і причини захворювання. При роботі з конкретною областю, наприклад, з ураженим колінним суглобом, використовуються портативні пристрої. Якщо мова йде про терапію для всього тіла, застосовується, відповідно, стаціонарне обладнання.

Показання для лікування магнітом

Лікування суглобів магнітом, як правило, добре переноситься пацієнтами і показує результат при таких захворюваннях:

 • артрити: інфекційні, дистрофічні, травматичні запалення суглобів, а також ті, причиною яких послугували інші захворювання;
 • суглобова форма ревматоїдного артриту;
 • періартрити: ураження сухожилля з супутнім запаленням навколосуглобових тканин;
 • остеоартроз;
 • удари і вивихи;
 • переломи.

Протипоказання для призначення магнітотерапії:

 • наявність кардіостимулятора, інсулінової помпи;
 • серцево-судинні захворювання, включаючи ішемію, стенокардію, інфаркт міокарда в анамнезі;
 • порушення гемокоагуляції;
 • будь-який термін вагітності у жінок;
 • захворювання щитовидної залози, включаючи хворобу Грейвса (дифузний токсичний зоб);
 • тромбофлебіт в гострій формі;
 • онкологічне захворювання;
 • активна форма туберкульозу;
 • знеболювальна терапія з використанням нарковмісних анальгетиків;
 • ряд психічних захворювань, включаючи епілепсію;
 • знижений артеріальний тиск (гіпотонія).

У число протипоказань також входять: наявність гнійно-запальних процесів в гострій фазі, алкогольна інтоксикація, наркотичне сп’яніння, крайнє виснаження, надмірне емоційне збудження.

Магнітотерапія для лікування суглобів призначається досвідченим фахівцем. При цьому розрізняють такі види використовуваного магнітного поля:

 • постійне;
 • імпульсне – використовуються імпульси з низькою і дуже низькою частотами;
 • низкочастотное – з суглобами “працює” змінне низькочастотне електромагнітне поле;
 • високочастотне – поле характеризується високою і ультрависокою частотами.


Відгуки про нас
Марина
Два года назад я впервые отдыхала в пансионате"Солнечный".И опять вернулась сюда в октябре 2021.Комфортные номера, продуманное питание,замечательная лечебная база,профессионализм сотрудников,все это осталось по-прежнему прекрасным!Новые впечатления?Огромное спасибо администрации пансионата за Викторию Соломаху!!!Скандинавская ходьба в Карпатах,утренняя зарядка на свежем воздухе,йога,танцы,киносеансы,арт-терапия- все, что она организовала,проводила с большой любовью,красиво и душевно !С искренней благодарностью и до новых встреч
Марина
Два года назад я впервые отдыхала в пансионате"Солнечный".И опять вернулась сюда в октябре 2021.Комфортные номера, продуманное питание,замечательная лечебная база,профессионализм сотрудников,все это осталось по-прежнему прекрасным!Новые впечатления?Огромное спасибо администрации пансионата за Викторию Соломаху!!!Скандинавская ходьба в Карпатах,утренняя зарядка на свежем воздухе,йога,танцы,киносеансы,арт-терапия- все, что она организовала,проводила с большой любовью,красиво и душевно !С искренней благодарностью и до новых встреч
Татьяна Жабская
Это было восхитительно. Я с удовольствием вернусь ,если Виктория продолжит работу с нами. Это ощущение и моё и моих друзей.
Алёна
Отдыхали с мужем 12 дней сентября 2021г. Номер хороший, уборка регулярно, смена белья часто. Еда в ресторане разнообразная, очень понравилось. Всё компактно:бювет, лечение, ресторан, номера, всё в одном месте. Очень понравился массаж и гидромассаж. Персонал весь отличный! Инструктор Виктория Соломаха " изюминка" санатория. Утренняя зарядка на свежем воздухе супер, как и походы, танцы, психологические релаксации. Ждём следующий отпуск, хотим опять к вам!
Марина Горова
Відпочивала в санаторії в вересні 2021р. дуже сподобалося. Затишне місце, знаходиться біля лісу, подалі від гоміну людей і авто. Додає затишку камін в холлі. А холодними ночами навіть включали опалення,хоча до опалювального сезону було іще далеко. Дуже зручно що процедури усі на місці . Душ шарко був божествений!!!! А Вікторія, організатор дозвілля,взагалі чудо!
Популярні пропозиції