+38 (097) 779 29 59
+38 (099) 279 29 59
+38 (067) 829-6203+38 (050) 446-7069
меню
toggle menu

Користь мінеральної води

Властивості мінеральних вод

Санаторне лікування вважається досить популярним, а його переваги незаперечні. Природні джерела є більш фізіологічними, мобілізуючими резерви організму, так само вони не викликають подібних дій. Один з найбільш популярних курортних регіонів в Україні – Карпати. Головні лікувально-профілактичні фактори Карпатського регіону – це гірське повітря і численні мінеральні джерела. Особливо багатий на лікувальні джерела регіон Карпат – Закарпаття.

Українські Карпати, зокрема, західна їх частина в районі Закарпаття, є справжнім джерелом цілющих вод. Саме тут велика кількість різних типів мінеральних вод України. Склад і цілющі властивості цих вод унікальні, ще здавна ці джерела називали святими криницями.

Мінеральна лікувальна вода. Лікувальні властивості мінеральної води полягають в заміні клітинної води з частково зруйнованою структурою на індивідуально структуровану воду, що дозволяє збільшити час життя і ефективність роботи абсолютно всіх клітин людини, а також в благотворний комплексній дії на весь організм в цілому, що дозволяє організму самостійно гасити внутрішні вогнища патологій.

Властивості мінеральної води. Мінеральну воду розрізняють за хімічним складом на кілька видів: хлоридна, сульфатна і гідрокарбонатна. Крім основних, існують і змішані варіанти. Наприклад, сульфатно-гідрокарбонатна, гідрокарбонатно-хлоридна тощо. Існує мінеральна вода і з вмістом біологічно активних речовин, таких як йод, кальцій, фтор.

Лікувальний ефект мінеральної води залежить від її хімічного складу, температури, наявності мінералів і газів. Вона має на організм людини лікувальну дію всім комплексом розчинених в ній речовин. Вибір води для лікування, а також частота прийому, її кількість і температура, проводиться лікарем індивідуально.

  • Мінеральні води з високим вмістом гідрокарбонатних іонів (лужні води) ефективно впливають на шлунково-кишковий тракт. Вони ефективні при гастритах, колітах і панкреатитах, виразковій хворобі та цукровому діабеті.
  • Залізисті мінеральні води надають лікувальну дію на кровоносну систему, так як сприяють утворенню еритроцитів і підвищують гемоглобін у крові. Вони ефективно допомагають при недокрів’ї.
  • Мінеральні води з високим вмістом йоду стимулюють активізацію обмінних процесів, заспокійливо впливають на нервову систему, позитивно впливають на діяльність щитовидної залози.
  • Крем’янисті води заспокоюють і мають протизапальну дію. Вони особливо корисні людям похилого віку, які мають захворювання шлунково-кишкового тракту.
  • Калій – зміцнює серце, покращує роботу нирок. Кальцій – зміцнює кістки, м’язи, зуби, корисний для серцево-судинної системи, встановлює іонну рівновагу в організмі, благотворно впливає на згортання крові. Магній – регулює вуглеводний і енергетичний обмін, допомагає роботі нервової системи.
  • Ванни з мінеральними водами сприятливо впливають на організм людини, підвищують його захисні сили. У лікувальних ваннах використовують газові, радіоактивні, хлоридні і інші води. Кожна з таких ванн має індивідуальні цілющими властивостями і показана при певних захворюваннях.
  • Сульфідні (сірководневі) ванни покращують роботу серця, мають заживляющими, протизапальними, розсмоктуючими і болезаспокійливими властивостями. Показані вони при захворюваннях шкіри, опорно-рухового апарату, серцево-судинної і нервової систем.
  • Радіоактивні (радонові) ванни забезпечують досить сильний лікувальний ефект при дерматозах, псоріазі та інших шкірних захворюваннях, справляють седативну і болезаспокійливу дію.

Мінеральні води Закарпаття

Лікування в Закарпатті не обходиться без прийому мінеральних вод. Мінеральні води Закарпаття мають унікальні риси. Не дарма за своїми лікувальними властивостями вони стоять нарівні з водами Кавказу, Чехії, Франції. По всьому світу відомі їх цілющі дії в області терапії, лікуванні захворювань травної системи, а також серцево-судинної, нервової та опорно-рухової.

Поляна Квасова

Користь мінеральної води «Поляна Квасова». У селі Поляна Свалявського району розташоване джерело унікальної мінеральної води «Поляна Квасова». Вона багата на вміст бікарбонату, але наявність бору, заліза і літію, роблять цю воду однією з найкращих мінеральних вод Європи. Джерело розташовується на глибині 300 м, тому хімічний склад не схильний до зовнішніх домішок, і стабільний за складом. Головний компонент води «Поляна Квасова» це гідрокарбонат, його зміст вище, ніж у мінеральної води «Боржомі». Входить до складу ортоборна кислота, і набір інших мікроелементів, робить її унікальною серед мінеральних вод.

Також, в Свалявському районі є кілька видів інших мінеральних вод – типу Боржомі, Криниця, Віші. Це вуглекислі гідрокарбонатно-натрієві води. Родовища – Полянське, Ведмежий, Голубинське, Оленівське, Неліпинського.

Всі санаторії району знаходяться недалеко від Сваляви, в основному в селі Поляна. У санаторіях є як лікувально-оздоровчий комплекс, так і широкий спектр розваг.

Профіль лікування. Бальнеотерапію (лікування мінеральними водами) фахівці рекомендують людям з патологією печінки, з виразками шлунка і дванадцятипалої кишки, з гіпотонією жовчного міхура. Крім цього, з успіхом можуть бути використані мінеральні води при лікуванні і профілактиці захворювань нирок і сечовивідної системи, прямої кишки, підшлункової залози, при порушеннях в обміні речовин і в функціонуванні ендокринних залоз (ожиріння, подагра, захворювання щитовидної залози).

Протипоказання. Загострення запальних процесів в шлунку і кишечнику, якщо вони супроводжуються блювотою, кровотечею і сильним болем; шлунково-кишкові захворювання. Гідрокарбонатна мінеральна вода протипоказана людям з лужною реакцією сечі.

Відпочинок і лікування в санаторії

Унікальним лікування і відпочинок в санаторії або на курорті робить використання наявних природних факторів, які використовуються різними способами – в басейнах, ваннах, як полоскання, інгаляції, обгортання, для питних лікувальних курсів і так далі. Грамотне поєднання і підбір лікувальних процедур дозволяє не тільки домогтися потужного лікувального і оздоровчого ефекту, а й формує раціональний режим харчування, руху, здорові звички, які люди, які повернулися з санаторію, дотримуються ще тривалий час і в домашніх умовах. Лікування в санаторії або на курорті призначається тим особам, які мають різні захворювання в стадії ремісії (в період відсутності гострих проявів хвороби).

Основний плюс санаторію – це повноцінний відпочинок і терапія безлічі різних захворювань під наглядом досвідчених фахівців. Більш того, саме після відвідин санаторію Вам буде легко вийти на роботу, так як організм оздоровиться, а імунітет стане значно міцніше. Відпочивши влітку в санаторії, за статистикою менше схильні до сезонних простудних захворювань в холодну пору року.

Санаторії активно використовують лікувальні природні фактори того місця, в якому розташовані. Також там активно застосовуються методи фізіотерапії, голкорефлексотерапія, масаж, лікувальна фізкультура, плавання в басейні і багато іншого.

Більш того, санаторій – це режим сну і відпочинку, повноцінне харчування, а при необхідності – дієтотерапія і дозовані навантаження. Сучасні санаторії крім лікувальних і профілактичних процедур пропонують масу цікавих розважальних заходів, тобто, нудьгувати в санаторії точно не доведеться.

На курорт або в санаторій направляються люди з різними захворюваннями, але обов’язково в період, коли хвороба практично не дає про себе знати. Тоді користь від оздоровлення буде колосальною. Також наявність в санаторіях можливості повноцінно обстежитися в комфортних умовах курорту, без метушні, є хорошим варіантом для людей, які з різних причин не проходили медичний огляд протягом тривалого часу. Санаторне лікування протипоказано людям з онкологічними захворюваннями, людям в період загострення хвороби, а також вагітним, якщо звичайно немає спеціального призначення лікаря.Відгуки про нас
Олександр
Відпочивали з мамою та донькою з 15.07 по 24.07.Відпочинком задоволені, підлікувалися.Хочемо висловити подяку кухарям за смачну їжу.Медсестрі Валерії. Та окремо дякуємо Вікторії. Також ми вдячні сантехніку Петру ,що замінив систему в унітазі. Та дякуємо Ігорю Романовичу за турботу. Відпочинок сподобався,обов'язково ще повернемось))
Олександр
Відпочивали з мамою та донькою з 15.07 по 24.07.Відпочинком задоволені, підлікувалися.Хочемо висловити подяку кухарям за смачну їжу.Медсестрі Валерії. Та окремо дякуємо Вікторії. Також ми вдячні сантехніку Петру ,що замінив систему в унітазі. Та дякуємо Ігорю Романовичу за турботу. Відпочинок сподобався,обов'язково ще повернемось))
Екатерина Федоровна Рало
Отдыхали с подругой в мае 2019г. В основном, все понравилось: питание отличное,разнообразное,ресторанное(сервировка,подача блюд-отлично).Что касается процедур-девочки старались.Не хватило досуга,его вообще не было.А так отдых удался!
Валентин
Прекрасно отдохнули с женой и детьми! Спасибо!
Елена
отдыхала в вашем санатории в этом году, осталась очень довольна. особое спасибо администрации санатория за привлечение к работе фитнес-инструктора и арт -терапевта Виктории Соломахи. Благодаря ее работе, жизнерадостности, творческому подходу и позитивному отношению к жизни, вы помогаете врачевать не только тела , но и души . И дети , и взрослые надолго запомнять ее мастерклассы и походы!
Валентина
О пребывании в Солнечном-только положительный отзыв.Это то место-куда хочется вернуться.Шикарное расположение, чистая и ухоженная территория, детская площадка, два бассейна.Благодаря неиссякаемому творческому потенциалу Виктории Соломахи и детским анниматорам, здесь не скучно ни детям , ни взрослым, это походы, тренинги, йога, игры, мастер классы, аквааэробика. День переполнен впечатлениями и эмоциями.Также выражаю слова благодарности всему Солнечному коллективу за ту атмосферу, которую они создают для нас-отдыхающих. Идеальная чистота, безумно вкусная еда, полный спектр услуг Медицинского центра.Благодарю за замечательный отдых!
Популярні пропозиції