+38 (097) 779 29 59
+38 (099) 279 29 59
+38 (067) 829-6203+38 (050) 446-7069
меню
toggle menu

Довбушева сила

Коли Довбуш мав дванадцять років, він пас у пана Манчуківського маржину. Раз ведмідь убив йому вола саме на Кедроватій полонині. За це увечері пан Манчу-ківський не дав Довбушеві їсти, а зв’язав руки і ноги, поклав на колоду і дуже бив. Потім пустив з Кедроватої клубком у бердо, але бук затримав Довбуша, а сильний дощ очуняв його. До батька Довбуш не вернувся, ходив по лісах, збирав ожини та їв.

Ходячи горами, уздрів Олекса того ведмедя, що вбив йому вола. Ведмідь пив з джерела воду. Над джерелом була скеля. Коли Довбуш вискочив на скелю, то знайшов там сталевий топір. Він кинув топір у ведмедя і вбив його,

— Г-га,— сказав Довбуш,— через тебе я бідую, але більше не буду. Той топір сталевий — то громова бартка.

Заснув якось Довбуш на Говерлі і бачив дивний сон.

Снилося, що знайшов він своє щастя. Коло його немов сидів старий дідо і казав йому:

— Спи спокійно, хлопче, а коли пробудишся меш найдужчий у світі.

Коли Довбуш пробудився, то дістав таку силу, що вирвав дуба з корінням і вершком забив його в землю по саме коріння. Потім заліз у гарячу жентицю і вона його не пекла. До нього хтось стрілив із засідки, але він кулю зловив у руку.

Після цього Довбуш пішов мститися панам за криє-ди народні. Ніяка сила не могла спинити його гнів. Люди швидко почали дорікати панам Довбушем.

У Косові Олекса зажадав від багатих грошей, бо люди кругом страх як бідували, на жебри ходили. Перелякані багачі знесли йому, скільки він хотів.

Коли Довбуш прийшов до багача Дідушка в Криво-рівні, що мав двісті дійних корів, то вилив усе молоко в річку, яку з тих пір назвали Білим Черемошем.

Одного разу пан Манчуківський спіткав Довбуша на Говерлі та й почав на нього кричати. Тоді Довбуш схопив громову бартку та як ударив по букові, то бук впав на землю від одного удару. Манчуківський злякався сили Довбуша і втік. Та розправи він не минув. Згодогл і його знайшла опришківська бартка.

Олекса Довбуш подружився з пастухом Іваном Рахів-ським. Разом вони рабували памів. Іван Рахівський був Олексі Довбушу першим помічником, став його побратимом.

Якось зайшли вони в Устєріках до корчми. А Дзвін-чукова жінка Катерина мала в Устєріках коханця Мват-рука Василя. Коли Довбуш пішов у танець з Дзвінчуко-вою, Василь Мватрук затяв його топірцем у ногу. Від того часу Довбуш почав на цю ногу налягати.

Раз ударив Довбуш Михайла-побратима, бо був дуже розгніваний. Тоді йому знову приснився дідо. Він спитав Довбуша:

— За що вдарив Михайла? — Не дочекавшися відповіді, сказав:

— За те, що вдарив Михайла, настане твоя смерть.

І коли в корчмі була забава, Дзвінчук застрелив Довбуша.Відгуки про нас
Олександр
Відпочивали з мамою та донькою з 15.07 по 24.07.Відпочинком задоволені, підлікувалися.Хочемо висловити подяку кухарям за смачну їжу.Медсестрі Валерії. Та окремо дякуємо Вікторії. Також ми вдячні сантехніку Петру ,що замінив систему в унітазі. Та дякуємо Ігорю Романовичу за турботу. Відпочинок сподобався,обов'язково ще повернемось))
Олександр
Відпочивали з мамою та донькою з 15.07 по 24.07.Відпочинком задоволені, підлікувалися.Хочемо висловити подяку кухарям за смачну їжу.Медсестрі Валерії. Та окремо дякуємо Вікторії. Також ми вдячні сантехніку Петру ,що замінив систему в унітазі. Та дякуємо Ігорю Романовичу за турботу. Відпочинок сподобався,обов'язково ще повернемось))
Екатерина Федоровна Рало
Отдыхали с подругой в мае 2019г. В основном, все понравилось: питание отличное,разнообразное,ресторанное(сервировка,подача блюд-отлично).Что касается процедур-девочки старались.Не хватило досуга,его вообще не было.А так отдых удался!
Валентин
Прекрасно отдохнули с женой и детьми! Спасибо!
Елена
отдыхала в вашем санатории в этом году, осталась очень довольна. особое спасибо администрации санатория за привлечение к работе фитнес-инструктора и арт -терапевта Виктории Соломахи. Благодаря ее работе, жизнерадостности, творческому подходу и позитивному отношению к жизни, вы помогаете врачевать не только тела , но и души . И дети , и взрослые надолго запомнять ее мастерклассы и походы!
Валентина
О пребывании в Солнечном-только положительный отзыв.Это то место-куда хочется вернуться.Шикарное расположение, чистая и ухоженная территория, детская площадка, два бассейна.Благодаря неиссякаемому творческому потенциалу Виктории Соломахи и детским анниматорам, здесь не скучно ни детям , ни взрослым, это походы, тренинги, йога, игры, мастер классы, аквааэробика. День переполнен впечатлениями и эмоциями.Также выражаю слова благодарности всему Солнечному коллективу за ту атмосферу, которую они создают для нас-отдыхающих. Идеальная чистота, безумно вкусная еда, полный спектр услуг Медицинского центра.Благодарю за замечательный отдых!
Популярні пропозиції