+38 (097) 779 29 59
+38 (099) 279 29 59
+38 (097) 779-2959+38 (099) 279-2959
меню
toggle menu

Довбушева сила

Коли Довбуш мав дванадцять років, він пас у пана Манчуківського маржину. Раз ведмідь убив йому вола саме на Кедроватій полонині. За це увечері пан Манчу-ківський не дав Довбушеві їсти, а зв’язав руки і ноги, поклав на колоду і дуже бив. Потім пустив з Кедроватої клубком у бердо, але бук затримав Довбуша, а сильний дощ очуняв його. До батька Довбуш не вернувся, ходив по лісах, збирав ожини та їв.

Ходячи горами, уздрів Олекса того ведмедя, що вбив йому вола. Ведмідь пив з джерела воду. Над джерелом була скеля. Коли Довбуш вискочив на скелю, то знайшов там сталевий топір. Він кинув топір у ведмедя і вбив його,

— Г-га,— сказав Довбуш,— через тебе я бідую, але більше не буду. Той топір сталевий — то громова бартка.

Заснув якось Довбуш на Говерлі і бачив дивний сон.

Снилося, що знайшов він своє щастя. Коло його немов сидів старий дідо і казав йому:

— Спи спокійно, хлопче, а коли пробудишся меш найдужчий у світі.

Коли Довбуш пробудився, то дістав таку силу, що вирвав дуба з корінням і вершком забив його в землю по саме коріння. Потім заліз у гарячу жентицю і вона його не пекла. До нього хтось стрілив із засідки, але він кулю зловив у руку.

Після цього Довбуш пішов мститися панам за криє-ди народні. Ніяка сила не могла спинити його гнів. Люди швидко почали дорікати панам Довбушем.

У Косові Олекса зажадав від багатих грошей, бо люди кругом страх як бідували, на жебри ходили. Перелякані багачі знесли йому, скільки він хотів.

Коли Довбуш прийшов до багача Дідушка в Криво-рівні, що мав двісті дійних корів, то вилив усе молоко в річку, яку з тих пір назвали Білим Черемошем.

Одного разу пан Манчуківський спіткав Довбуша на Говерлі та й почав на нього кричати. Тоді Довбуш схопив громову бартку та як ударив по букові, то бук впав на землю від одного удару. Манчуківський злякався сили Довбуша і втік. Та розправи він не минув. Згодогл і його знайшла опришківська бартка.

Олекса Довбуш подружився з пастухом Іваном Рахів-ським. Разом вони рабували памів. Іван Рахівський був Олексі Довбушу першим помічником, став його побратимом.

Якось зайшли вони в Устєріках до корчми. А Дзвін-чукова жінка Катерина мала в Устєріках коханця Мват-рука Василя. Коли Довбуш пішов у танець з Дзвінчуко-вою, Василь Мватрук затяв його топірцем у ногу. Від того часу Довбуш почав на цю ногу налягати.

Раз ударив Довбуш Михайла-побратима, бо був дуже розгніваний. Тоді йому знову приснився дідо. Він спитав Довбуша:

— За що вдарив Михайла? — Не дочекавшися відповіді, сказав:

— За те, що вдарив Михайла, настане твоя смерть.

І коли в корчмі була забава, Дзвінчук застрелив Довбуша.Відгуки про нас
Валентина
Ми відпочивали невеликою компанією з 01.02.2022 по 12.02.2022. Дуже приємно здивовані. Одноголосно дали оцінку комплексу 5 зірок. Кімнати для проживаняя - свіжі та просторі, прибирання щодня, персонал доброзичливий та уважний. А їдальня - це, взагалі, особлива тема. У мене багато обмежень у харчуванні, але я мала можливість окремо замовляти дієтичні страви. Персонал їдальні дуже кваліфікований та уважний. Сонячний поставив \"високу планку\", хочеться побажати всім українським оздоровчим комплексам не тільки прагнути, а й досягти її.
Инна
Отдыхали здесь с 22.12 по 10.01 с 3 детками. Комплекс тянет на 5 звезд,цены доступны, питание 5*, организация новогодних праздников шыкарная. Девочки на рецепшене очень приветливые. Претензий никаких. Все просто на отлично.
Павел
Отдыхали в середине октября. С погодой повезло. Очень правильно, что в такое время Сонячный нанимает профессионалов, которые занимаются досугом. Большое спасибо Виктории. Её присутствие полностью меняет время отдыха. Утром зарядка, после обеда занятия по арт-терапии или скандинавская ходьба в горах, вечером йога или кино. Приятно, когда человек - профессионал! Подобная анимация наполняет отдых разнообразием. Я не слыхал, что бы другие пансионаты таким образом заботились о досуге. На зарядку утром ходило человек 8-10. Все были довольны и получали заряд бодрости до завтрака. Хотя самостоятельно не многие бы вышли на зарядку. Йога вечером - приятное и полезное времяпрепровождение, значительно лучше, чем обычный досуг у телевизора. Осенью темнеет рано, часов в 7 вечера и большинство людей, сделав круг возле озера, идут в номер. А Солнечный ломает такой стереотип. За это большое спасибо Виктории и администрации, которая нанимает таких профи!
9WKN28Z www.yandex.ru
9WKN28Z www.yandex.ru
Анна А.
"Сонячний" - прекрасное место для осеннего и зимнего отдыха. Но заметно, что пандемия коронавируса сказывается на качестве услуг и питании. Они стали хуже и обратить внимание на это очень важно.В меню очень мало овощей и много углеводов. А люди, которые не употребляют сахар, вынуждены отказываться от 30-40% еды.В меню ужина кефир часто заменяют на йогурт, хотя ранее в санатории готовили свою ряжанку, что было приятным и полезным бонусом.Сокращение медицинского персонала тоже отражается на качестве услуг.Но остаются и позитивные моменты. Огромный плюс именно этого санатория - квалифицированный специалист по организации досуга! Арт-терапевт Виктория Соломаха дала возможность ощутить ценность моментов, проведенных в "Сонячном". Она сумела организовать качественный, здоровый и разносторонний досуг для людей всех возрастов. На ее мастер-классах и мероприятиях было интересно и пенсионерам, и детям. Во время творческих мастерских Виктория пыталась разбудить в каждом участнике внутреннего ребенка, который спрятан за бытовыми и рабочими проблемами жизни. Те, с кем это получилось, уезжали счастливыми обновленными людьми. Походы в горы, ежедневные гимнастики с Викторией укрепляли здоровье не хуже массажей и лечебной воды. Вклад Виктории делает "Сонячный" уникальным местом, где можно найти не только здоровье, но и кусочек счастья).
Популярні пропозиції