+38 (097) 779 29 59
+38 (099) 279 29 59
+38 (067) 829-6203+38 (050) 446-7069
меню
toggle menu

Хто насправді копав Мукачівський замковий колодязь

Коли вирішив князь Корятович копати криницю, довго шукав потрібних людей. То була неймовірно тяжка робота — пробивати тодішніми примітивними знаряддями тверду скелю на 80 м углиб. Спочатку сяк-так робота йшла, відтак почала перемагати людей, бо камінь був твердіший, аніж деякі знаряддя, і не можна було його подробити. Врешті дійшли до такого твердого скельного пласта, що зовсім не піддавався. Люди заявили, що далі працювати не зможуть.

Як почув таке князь, ходив якийсь час понурий, але швидко прийняв рішення. Гадаючи довести, що кожен камінь можна розбити, спустився до криниці і сам узявся до роботи. Був він вельми дужий, та як не гатив важкою довбнею по дну, щоб його поглибити, камінь не ворухнувся. Розгніваний невдачею, Корятович не витерпів і закляв:

— А бодай його сам чорт копав!

Тільки проговорив це, як почув за собою тихий сміх. Оглянувся. Чорт стояв поруч у колодязі, блимав очима і облесно посміхався. Давно, мабуть, чекав нагоди затягнути князя в свої тенета.

— Що даси, пане, за той колодязь? — озвався чорт.

— Гору з золотом, якщо буде готовий, доки півень запіє!

— А як не даси, твоя душа мені буде! — зловісно завертів очима чорт.

— Гаразд! — рік князь і квапно смикнув за мотузку, аби його витягли, бо в товаристві пекельника йому ставало лячно.

Про ту догоду нікому не сказав. Мовчав і тоді, коли раптом у підземеллі загриміло, жбухнув із неї дим і вгору полетіло брилля. Люди перелякано відбігали й хрестилися.

Так тривало з годину. Могутні замкові мури дрижали. А князь без страху походжав подвір’ям і вже тішився з тої хвилі, коли чорт завершить роботу і прийде за домовленою нагородою.

І от став чорт перед князем зі жбаном води в руці.

— Все готово, пане, тут доказ! — мовив і подав жбан князеві.

Князь узяв жбан, жадібно випив холодної води і спокійно всміхнувся.

— Смачна, справді смачна. Заслужив ти нагороди! Ходи зі мною, дістанеш обіцяне!

І вивів чорта на гору Ловачка. Сягнув у пояс, вийняв золотий дукат, кинув на землю.

— Тут маєш гору із золотом!

Зрозумів чорт, що його обдурили. Наїжився, аж волосся дибки йому стало, засмикав хвостом і погрозливо завертів очима.

— То нечесна гра! Страшно помщуся тобі, пане!

Забив копитами, аж гора задудніла, і наготувався скочити. Та смертельна небезпека раптом відступила від князя – тої миті закукурікав перший півень, і чорт пропав.

Коли вернувся Корятович до замка, було там повно радості. Та й як би не радувалися, коли довершено таке велике діло.Відгуки про нас
Олександр
Відпочивали з мамою та донькою з 15.07 по 24.07.Відпочинком задоволені, підлікувалися.Хочемо висловити подяку кухарям за смачну їжу.Медсестрі Валерії. Та окремо дякуємо Вікторії. Також ми вдячні сантехніку Петру ,що замінив систему в унітазі. Та дякуємо Ігорю Романовичу за турботу. Відпочинок сподобався,обов'язково ще повернемось))
Олександр
Відпочивали з мамою та донькою з 15.07 по 24.07.Відпочинком задоволені, підлікувалися.Хочемо висловити подяку кухарям за смачну їжу.Медсестрі Валерії. Та окремо дякуємо Вікторії. Також ми вдячні сантехніку Петру ,що замінив систему в унітазі. Та дякуємо Ігорю Романовичу за турботу. Відпочинок сподобався,обов'язково ще повернемось))
Екатерина Федоровна Рало
Отдыхали с подругой в мае 2019г. В основном, все понравилось: питание отличное,разнообразное,ресторанное(сервировка,подача блюд-отлично).Что касается процедур-девочки старались.Не хватило досуга,его вообще не было.А так отдых удался!
Валентин
Прекрасно отдохнули с женой и детьми! Спасибо!
Елена
отдыхала в вашем санатории в этом году, осталась очень довольна. особое спасибо администрации санатория за привлечение к работе фитнес-инструктора и арт -терапевта Виктории Соломахи. Благодаря ее работе, жизнерадостности, творческому подходу и позитивному отношению к жизни, вы помогаете врачевать не только тела , но и души . И дети , и взрослые надолго запомнять ее мастерклассы и походы!
Валентина
О пребывании в Солнечном-только положительный отзыв.Это то место-куда хочется вернуться.Шикарное расположение, чистая и ухоженная территория, детская площадка, два бассейна.Благодаря неиссякаемому творческому потенциалу Виктории Соломахи и детским анниматорам, здесь не скучно ни детям , ни взрослым, это походы, тренинги, йога, игры, мастер классы, аквааэробика. День переполнен впечатлениями и эмоциями.Также выражаю слова благодарности всему Солнечному коллективу за ту атмосферу, которую они создают для нас-отдыхающих. Идеальная чистота, безумно вкусная еда, полный спектр услуг Медицинского центра.Благодарю за замечательный отдых!
Популярні пропозиції