+38 (097) 779 29 59
+38 (099) 279 29 59
+38 (097) 779-2959+38 (099) 279-2959
меню
toggle menu

Озерце у Невицькому

Одна з легенд про Невицьке стосується озерця під замком, посеред якого ніби плавав острівець. То пам’ятка про нещасну Олену, красну й мужню доньку лицаря Гришка, що колись був паном у тих краях.

Олена була щирою донькою. Світловолоса, статечна й сильна, горда й мужня, вона подобала скорше на чоловіка, як на жінку. Мала пристрасть виїжджати самотою в ліси, і серед тої дикої краси, сповненої небезпеки, чулася найщасливішою.

Раз виїхала в ліс і почула дивну музику й спів. Гадала, що то якийсь лицар заблудився в густих лісах. Продираючись кущами, чарувалася незвичайною грою. Яке ж було її здивування, коли довідалася, що незнайомий співець — то звичайний пастух, на ім’я Михайло,— з весни і до зими він випасав у навколишніх лісах овець. Не здогадалася, що був то не вівчар, а переодягнений на вівчаря сатана, що забагнув її погубити.

Глибокі, чорні очі молодого легіня заворожили Олену. Досі незнаним почуттям сповнилося її єство.

Залюбилася в нього і потай, без вітцівської згоди, стала йому жоною.

Лицар Гришко не був багачем. І щоб поправити свої справи, пообіцяв доньку старому сусіду-панові.

Коли Олена довідалась, як вирішив батько, впала в крайній відчай. Знала, що того рішення ніхто не змінить.

Зламана болем за втраченою свободою, прийшла вона до Михайла. Вислухав її молодий вівчар, хвильку подумав і дав таку пораду. Вдома хай вона далі буде Оленою, яку знають,— ласкавою до всіх, милою і привітною. Але за межами замка при кожній нагоді називати себе Катою і бути мстивою, жорстокою, злою.

Олена прислухалася до тієї поради і швидко домоглася очікуваного. Люди впевнилися, що лицар має двох дочок — гідну й лагідну Олену та злу й дику Кату. Олена з того обману мала те, що зажадала від старого шляхетного залицяльника, аби розшукав і переміг її сестру Кату.

Спроба впіймати Кату скінчилася для старого пана нещастям. Хитра Олена улесливо заманила його в ліс, на відлюдному місці перемогла і вбила.

Довідавшись про вбивство пана, лицар Гришко пообіцяв собі розшукати злочинця. Він і гадки не мав про двоїсте життя своєї доньки. Олена спершу боялася, а коли збагнула нарешті, як легко навіки здихалася ненависного жениха, зважилася й на іншу Михайлову пораду: позбутися власного батька, аби могла взяти Михайла до себе в замок.

Між тим Гришко помітив, що Олена зникає із замка кожного дня. Вислідив, куди вона їздить, і з підслуханої розмови при її побаченні з вівчарем зрозумів, що сам повинен стати жертвою невдячної доньки.

Часу не гайнував. Сиплючи страшні прокльони, тричі обійшов місце, де лежала Олена зі своїм коханцем. Коли втретє зробив закляте коло, зупинився, підніс до неба обидві руки, осінив себе хрестом і голосним «Амінь!» упав на коліна.

Тої ж миті з громовим гуркотом пропав у землю заклятий круг разом із усім, що на ньому було. Лицар побачив перед собою лише маленьке, супокійне озерце з острівцем.Відгуки про нас
Валентина
Ми відпочивали невеликою компанією з 01.02.2022 по 12.02.2022. Дуже приємно здивовані. Одноголосно дали оцінку комплексу 5 зірок. Кімнати для проживаняя - свіжі та просторі, прибирання щодня, персонал доброзичливий та уважний. А їдальня - це, взагалі, особлива тема. У мене багато обмежень у харчуванні, але я мала можливість окремо замовляти дієтичні страви. Персонал їдальні дуже кваліфікований та уважний. Сонячний поставив \"високу планку\", хочеться побажати всім українським оздоровчим комплексам не тільки прагнути, а й досягти її.
Инна
Отдыхали здесь с 22.12 по 10.01 с 3 детками. Комплекс тянет на 5 звезд,цены доступны, питание 5*, организация новогодних праздников шыкарная. Девочки на рецепшене очень приветливые. Претензий никаких. Все просто на отлично.
Павел
Отдыхали в середине октября. С погодой повезло. Очень правильно, что в такое время Сонячный нанимает профессионалов, которые занимаются досугом. Большое спасибо Виктории. Её присутствие полностью меняет время отдыха. Утром зарядка, после обеда занятия по арт-терапии или скандинавская ходьба в горах, вечером йога или кино. Приятно, когда человек - профессионал! Подобная анимация наполняет отдых разнообразием. Я не слыхал, что бы другие пансионаты таким образом заботились о досуге. На зарядку утром ходило человек 8-10. Все были довольны и получали заряд бодрости до завтрака. Хотя самостоятельно не многие бы вышли на зарядку. Йога вечером - приятное и полезное времяпрепровождение, значительно лучше, чем обычный досуг у телевизора. Осенью темнеет рано, часов в 7 вечера и большинство людей, сделав круг возле озера, идут в номер. А Солнечный ломает такой стереотип. За это большое спасибо Виктории и администрации, которая нанимает таких профи!
9WKN28Z www.yandex.ru
9WKN28Z www.yandex.ru
Анна А.
"Сонячний" - прекрасное место для осеннего и зимнего отдыха. Но заметно, что пандемия коронавируса сказывается на качестве услуг и питании. Они стали хуже и обратить внимание на это очень важно.В меню очень мало овощей и много углеводов. А люди, которые не употребляют сахар, вынуждены отказываться от 30-40% еды.В меню ужина кефир часто заменяют на йогурт, хотя ранее в санатории готовили свою ряжанку, что было приятным и полезным бонусом.Сокращение медицинского персонала тоже отражается на качестве услуг.Но остаются и позитивные моменты. Огромный плюс именно этого санатория - квалифицированный специалист по организации досуга! Арт-терапевт Виктория Соломаха дала возможность ощутить ценность моментов, проведенных в "Сонячном". Она сумела организовать качественный, здоровый и разносторонний досуг для людей всех возрастов. На ее мастер-классах и мероприятиях было интересно и пенсионерам, и детям. Во время творческих мастерских Виктория пыталась разбудить в каждом участнике внутреннего ребенка, который спрятан за бытовыми и рабочими проблемами жизни. Те, с кем это получилось, уезжали счастливыми обновленными людьми. Походы в горы, ежедневные гимнастики с Викторией укрепляли здоровье не хуже массажей и лечебной воды. Вклад Виктории делает "Сонячный" уникальным местом, где можно найти не только здоровье, но и кусочек счастья).
Популярні пропозиції