+38 (097) 779 29 59
+38 (099) 279 29 59
+38 (067) 829-6203+38 (050) 446-7069
меню
toggle menu

Про Поляну

Давно то було. Один чоловік прийшов на поляну. Там було поле. Хиж ще не було. Він собі поставив хижу, розгаздувався, і від нього розмножувався народ. І так заснувалася Поляна.

Коли він купив собі овець на ціле пасовище, з вівцями відправив на полонину дванадцятирічного хлопця.

Хлопець випасував на полонині вівці. І так навчився трембітати, як чоловік говорити. Коли затрембітає, то чути його на тридцять п’ять кілометрів.

А нянько наказував йому:

— Коли б на тебе напали опришки, затрембітай:

Туню, няню, туню, бери на себе гуню,

Бо прийшли опришки, забрали мої стрижки…

Коли хлопцеві було сімнадцять років, раз восени прийшли опришки і поглузували з хлопця: прив’язали його до бука, посуд повивертали, а вівці погнали.

Хлопець почав просити:

— Люди чесні, бачу, мені треба вмирати. Та перед смертю дайте трембіту, най я собі ще затрембітаю.

І принесли вони йому трембіту, і поклали до бука так, аби міг узяти. Як опришки пішли, хлопець затрембітав:

Ой туню, няню, туню, бери на себе гуню,

Бо прийшли опришки, забрали мої стрижки.

Купи подвергали, Мене молодого до бука прив’язали…

Коли отець почув голос, узяв на себе сіряк і сокиру й поспішив на полонину до сина. Прийшов, хлопця розв’язав, відправив його додому, а сам — за вівцями. Ішов, ішов і вислідив їх.

Опришки оббили овець огорожею і печуть вівцю. Як побачив чоловік, що там є дванадцять опришків, вернувся трохи назад, узяв на плечі бука і кинув опришкам на ноги. А сокирою їм голови повідтинав. Овець лишив на полонині й з ними свого легіня.

Леґінь зимував вівці на полонині, а як визимував, навесні оженився. По весіллю назад пішов на полонину. Так він жив з жоною два роки, а на третій рік прийшли песиголовці до Поляни і його жону вкрали.

Вернувся її чоловік з полонини, а жони не є.

— Та чи не вкрали її песиголовці?!

— Та, може, і вони вкрали,— каже нянько. І сказав леґінь:

— Но, няньку, ідіть ви до овець, бо я піду жону глядати.

Був у того легіня песик. Песик іде за ним, а він відганяє пса. І пес пішов обочиною за своїм ґаздою.

Іде, йде леґінь горами, лісами, не так скоро, як я говорю. Раз виходить із лісу на поле і бачить: песиголовець обіймається з його жоною. Леґінь придивляється за ними, де вони будуть ночувати. І прийшли вони у хащу, де стояла песиголовцева хижа, городжена з жердя. Зайшли до хижі, а леґінь за ними. І схопилися вони навхрест ламати один одного. Леґінь був сильний. Схопилися в обійми і кидають один одного. А вона поліном почала бити свого чоловіка.

Бачить чоловік — тут би пропадати. А пес став на вікно і скавчить.

— Ей, Чоря, Чоря, вмираю я,— гукнув леґінь.

Тоді пес ударив собою у вікно, пробив шибку, скочив на песиголовця й розірвав йому черево.

Леґінь тоді схопився і сокирою вбив песиголовця й жону. Вернувся додому. Отець питає:

— Чи ти знайшов жону?

— Знайшов.

— Та як?

— Та так, що коли я їх знайшов, вони обоє почали мене душити, лиш пес врятував мене, і я обох забив.

— Добре зробив.

Леґінь у другий раз оженився, і від його родини теж розмножилося село Поляна.Відгуки про нас
Олександр
Відпочивали з мамою та донькою з 15.07 по 24.07.Відпочинком задоволені, підлікувалися.Хочемо висловити подяку кухарям за смачну їжу.Медсестрі Валерії. Та окремо дякуємо Вікторії. Також ми вдячні сантехніку Петру ,що замінив систему в унітазі. Та дякуємо Ігорю Романовичу за турботу. Відпочинок сподобався,обов'язково ще повернемось))
Олександр
Відпочивали з мамою та донькою з 15.07 по 24.07.Відпочинком задоволені, підлікувалися.Хочемо висловити подяку кухарям за смачну їжу.Медсестрі Валерії. Та окремо дякуємо Вікторії. Також ми вдячні сантехніку Петру ,що замінив систему в унітазі. Та дякуємо Ігорю Романовичу за турботу. Відпочинок сподобався,обов'язково ще повернемось))
Екатерина Федоровна Рало
Отдыхали с подругой в мае 2019г. В основном, все понравилось: питание отличное,разнообразное,ресторанное(сервировка,подача блюд-отлично).Что касается процедур-девочки старались.Не хватило досуга,его вообще не было.А так отдых удался!
Валентин
Прекрасно отдохнули с женой и детьми! Спасибо!
Елена
отдыхала в вашем санатории в этом году, осталась очень довольна. особое спасибо администрации санатория за привлечение к работе фитнес-инструктора и арт -терапевта Виктории Соломахи. Благодаря ее работе, жизнерадостности, творческому подходу и позитивному отношению к жизни, вы помогаете врачевать не только тела , но и души . И дети , и взрослые надолго запомнять ее мастерклассы и походы!
Валентина
О пребывании в Солнечном-только положительный отзыв.Это то место-куда хочется вернуться.Шикарное расположение, чистая и ухоженная территория, детская площадка, два бассейна.Благодаря неиссякаемому творческому потенциалу Виктории Соломахи и детским анниматорам, здесь не скучно ни детям , ни взрослым, это походы, тренинги, йога, игры, мастер классы, аквааэробика. День переполнен впечатлениями и эмоциями.Также выражаю слова благодарности всему Солнечному коллективу за ту атмосферу, которую они создают для нас-отдыхающих. Идеальная чистота, безумно вкусная еда, полный спектр услуг Медицинского центра.Благодарю за замечательный отдых!
Популярні пропозиції