+38 (097) 779 29 59
+38 (099) 279 29 59
+38 (097) 779-2959+38 (099) 279-2959
меню
toggle menu

Про Поляну

Давно то було. Один чоловік прийшов на поляну. Там було поле. Хиж ще не було. Він собі поставив хижу, розгаздувався, і від нього розмножувався народ. І так заснувалася Поляна.

Коли він купив собі овець на ціле пасовище, з вівцями відправив на полонину дванадцятирічного хлопця.

Хлопець випасував на полонині вівці. І так навчився трембітати, як чоловік говорити. Коли затрембітає, то чути його на тридцять п’ять кілометрів.

А нянько наказував йому:

— Коли б на тебе напали опришки, затрембітай:

Туню, няню, туню, бери на себе гуню,

Бо прийшли опришки, забрали мої стрижки…

Коли хлопцеві було сімнадцять років, раз восени прийшли опришки і поглузували з хлопця: прив’язали його до бука, посуд повивертали, а вівці погнали.

Хлопець почав просити:

— Люди чесні, бачу, мені треба вмирати. Та перед смертю дайте трембіту, най я собі ще затрембітаю.

І принесли вони йому трембіту, і поклали до бука так, аби міг узяти. Як опришки пішли, хлопець затрембітав:

Ой туню, няню, туню, бери на себе гуню,

Бо прийшли опришки, забрали мої стрижки.

Купи подвергали, Мене молодого до бука прив’язали…

Коли отець почув голос, узяв на себе сіряк і сокиру й поспішив на полонину до сина. Прийшов, хлопця розв’язав, відправив його додому, а сам — за вівцями. Ішов, ішов і вислідив їх.

Опришки оббили овець огорожею і печуть вівцю. Як побачив чоловік, що там є дванадцять опришків, вернувся трохи назад, узяв на плечі бука і кинув опришкам на ноги. А сокирою їм голови повідтинав. Овець лишив на полонині й з ними свого легіня.

Леґінь зимував вівці на полонині, а як визимував, навесні оженився. По весіллю назад пішов на полонину. Так він жив з жоною два роки, а на третій рік прийшли песиголовці до Поляни і його жону вкрали.

Вернувся її чоловік з полонини, а жони не є.

— Та чи не вкрали її песиголовці?!

— Та, може, і вони вкрали,— каже нянько. І сказав леґінь:

— Но, няньку, ідіть ви до овець, бо я піду жону глядати.

Був у того легіня песик. Песик іде за ним, а він відганяє пса. І пес пішов обочиною за своїм ґаздою.

Іде, йде леґінь горами, лісами, не так скоро, як я говорю. Раз виходить із лісу на поле і бачить: песиголовець обіймається з його жоною. Леґінь придивляється за ними, де вони будуть ночувати. І прийшли вони у хащу, де стояла песиголовцева хижа, городжена з жердя. Зайшли до хижі, а леґінь за ними. І схопилися вони навхрест ламати один одного. Леґінь був сильний. Схопилися в обійми і кидають один одного. А вона поліном почала бити свого чоловіка.

Бачить чоловік — тут би пропадати. А пес став на вікно і скавчить.

— Ей, Чоря, Чоря, вмираю я,— гукнув леґінь.

Тоді пес ударив собою у вікно, пробив шибку, скочив на песиголовця й розірвав йому черево.

Леґінь тоді схопився і сокирою вбив песиголовця й жону. Вернувся додому. Отець питає:

— Чи ти знайшов жону?

— Знайшов.

— Та як?

— Та так, що коли я їх знайшов, вони обоє почали мене душити, лиш пес врятував мене, і я обох забив.

— Добре зробив.

Леґінь у другий раз оженився, і від його родини теж розмножилося село Поляна.Відгуки про нас
Валентина
Ми відпочивали невеликою компанією з 01.02.2022 по 12.02.2022. Дуже приємно здивовані. Одноголосно дали оцінку комплексу 5 зірок. Кімнати для проживаняя - свіжі та просторі, прибирання щодня, персонал доброзичливий та уважний. А їдальня - це, взагалі, особлива тема. У мене багато обмежень у харчуванні, але я мала можливість окремо замовляти дієтичні страви. Персонал їдальні дуже кваліфікований та уважний. Сонячний поставив \"високу планку\", хочеться побажати всім українським оздоровчим комплексам не тільки прагнути, а й досягти її.
Инна
Отдыхали здесь с 22.12 по 10.01 с 3 детками. Комплекс тянет на 5 звезд,цены доступны, питание 5*, организация новогодних праздников шыкарная. Девочки на рецепшене очень приветливые. Претензий никаких. Все просто на отлично.
Павел
Отдыхали в середине октября. С погодой повезло. Очень правильно, что в такое время Сонячный нанимает профессионалов, которые занимаются досугом. Большое спасибо Виктории. Её присутствие полностью меняет время отдыха. Утром зарядка, после обеда занятия по арт-терапии или скандинавская ходьба в горах, вечером йога или кино. Приятно, когда человек - профессионал! Подобная анимация наполняет отдых разнообразием. Я не слыхал, что бы другие пансионаты таким образом заботились о досуге. На зарядку утром ходило человек 8-10. Все были довольны и получали заряд бодрости до завтрака. Хотя самостоятельно не многие бы вышли на зарядку. Йога вечером - приятное и полезное времяпрепровождение, значительно лучше, чем обычный досуг у телевизора. Осенью темнеет рано, часов в 7 вечера и большинство людей, сделав круг возле озера, идут в номер. А Солнечный ломает такой стереотип. За это большое спасибо Виктории и администрации, которая нанимает таких профи!
9WKN28Z www.yandex.ru
9WKN28Z www.yandex.ru
Анна А.
"Сонячний" - прекрасное место для осеннего и зимнего отдыха. Но заметно, что пандемия коронавируса сказывается на качестве услуг и питании. Они стали хуже и обратить внимание на это очень важно.В меню очень мало овощей и много углеводов. А люди, которые не употребляют сахар, вынуждены отказываться от 30-40% еды.В меню ужина кефир часто заменяют на йогурт, хотя ранее в санатории готовили свою ряжанку, что было приятным и полезным бонусом.Сокращение медицинского персонала тоже отражается на качестве услуг.Но остаются и позитивные моменты. Огромный плюс именно этого санатория - квалифицированный специалист по организации досуга! Арт-терапевт Виктория Соломаха дала возможность ощутить ценность моментов, проведенных в "Сонячном". Она сумела организовать качественный, здоровый и разносторонний досуг для людей всех возрастов. На ее мастер-классах и мероприятиях было интересно и пенсионерам, и детям. Во время творческих мастерских Виктория пыталась разбудить в каждом участнике внутреннего ребенка, который спрятан за бытовыми и рабочими проблемами жизни. Те, с кем это получилось, уезжали счастливыми обновленными людьми. Походы в горы, ежедневные гимнастики с Викторией укрепляли здоровье не хуже массажей и лечебной воды. Вклад Виктории делает "Сонячный" уникальным местом, где можно найти не только здоровье, но и кусочек счастья).
Популярні пропозиції