+38 (097) 779 29 59
+38 (099) 279 29 59
+38 (097) 779-2959+38 (099) 279-2959
меню
toggle menu

Скеля Бабка

Над селом Буківцем височить Буківська полонина, на якій є Руська путь, Водяна долина, Миндак і Зелеман. А узбіччя її рясно вкрите величезним камінням-валунням. Одна з цих скель-валунів є на Миндаку й зветься Бабкою.

Давно-предавно від скелі Бабка відкололася частина й нависла над узбіччям, але не падала. Сміливці-вівчарі здавна вилізали на цю похилену скелю від Бабки, показуючи свою спритність і відвагу.

А колись у давнину, як кажуть старі люди, вівчарі на зиму свої вівці не зганяли з полонини в село, а зимували з ними на полі-зимівці.

В ці давні часи два вівчарі, які пасли свої вівці на Миндаку, заговорили про Бабку й про вівчарів, які не бояться вилізти на цю скелю.

Враз перший із них сказав, що він не тільки вилізе на скелю, але й дванадцять разів стане дуба на ній, якщо дістане одинадцять овець і одного барана.

Другий вівчар згодився дати вівці й барана, і вони заставилися.

Перший вівчар виліз на скелю, перехрестився й став дуба перший раз. Зрадів, що йому пощастило це зробити. Тоді він удруге перехрестився і став дуба ще і ще. Одинадцять разів він так робив, а на дванадцятий забув перехреститися, й ноги його перехилилися — він почав падати в прірву. Падаючи, ще встиг загойкати:

— Моє за мною!..

Усі його вівці й пес побігли до прірви, але другий вівчар побіг їх відганяти. Вівці він відігнав, вони не пострибали за своїм пастирем, а пса не міг відігнати. Скочив пес у прірву за своїм ґаздою.

Вівчар і пес упали з Бабки між каміння й так розбилися, що ні знайти їх, ні зібрати.

Пізніше на тому місці, де впав вівчар, виріс явір, а там, де впав його пес, виріс кущ бузини. Явір і бузина й до сьогодні ростуть між камінням під Бабкою.

Але сьогодні вже не є тої частки скелі, що висіла над прірвою й на якій ставав дуба вівчар. Бо далеко пізніше котрийсь, теж вівчар, узяв ломика, підважив камінь-велетень, і полетів той у прірву. Впала ця брила між каміння з таким гуркотом, що все село почуло, і люди не могли зрозуміти, звідки може гриміти в сонячну ясну годину.Відгуки про нас
Валентина
Ми відпочивали невеликою компанією з 01.02.2022 по 12.02.2022. Дуже приємно здивовані. Одноголосно дали оцінку комплексу 5 зірок. Кімнати для проживаняя - свіжі та просторі, прибирання щодня, персонал доброзичливий та уважний. А їдальня - це, взагалі, особлива тема. У мене багато обмежень у харчуванні, але я мала можливість окремо замовляти дієтичні страви. Персонал їдальні дуже кваліфікований та уважний. Сонячний поставив \"високу планку\", хочеться побажати всім українським оздоровчим комплексам не тільки прагнути, а й досягти її.
Инна
Отдыхали здесь с 22.12 по 10.01 с 3 детками. Комплекс тянет на 5 звезд,цены доступны, питание 5*, организация новогодних праздников шыкарная. Девочки на рецепшене очень приветливые. Претензий никаких. Все просто на отлично.
Павел
Отдыхали в середине октября. С погодой повезло. Очень правильно, что в такое время Сонячный нанимает профессионалов, которые занимаются досугом. Большое спасибо Виктории. Её присутствие полностью меняет время отдыха. Утром зарядка, после обеда занятия по арт-терапии или скандинавская ходьба в горах, вечером йога или кино. Приятно, когда человек - профессионал! Подобная анимация наполняет отдых разнообразием. Я не слыхал, что бы другие пансионаты таким образом заботились о досуге. На зарядку утром ходило человек 8-10. Все были довольны и получали заряд бодрости до завтрака. Хотя самостоятельно не многие бы вышли на зарядку. Йога вечером - приятное и полезное времяпрепровождение, значительно лучше, чем обычный досуг у телевизора. Осенью темнеет рано, часов в 7 вечера и большинство людей, сделав круг возле озера, идут в номер. А Солнечный ломает такой стереотип. За это большое спасибо Виктории и администрации, которая нанимает таких профи!
9WKN28Z www.yandex.ru
9WKN28Z www.yandex.ru
Анна А.
"Сонячний" - прекрасное место для осеннего и зимнего отдыха. Но заметно, что пандемия коронавируса сказывается на качестве услуг и питании. Они стали хуже и обратить внимание на это очень важно.В меню очень мало овощей и много углеводов. А люди, которые не употребляют сахар, вынуждены отказываться от 30-40% еды.В меню ужина кефир часто заменяют на йогурт, хотя ранее в санатории готовили свою ряжанку, что было приятным и полезным бонусом.Сокращение медицинского персонала тоже отражается на качестве услуг.Но остаются и позитивные моменты. Огромный плюс именно этого санатория - квалифицированный специалист по организации досуга! Арт-терапевт Виктория Соломаха дала возможность ощутить ценность моментов, проведенных в "Сонячном". Она сумела организовать качественный, здоровый и разносторонний досуг для людей всех возрастов. На ее мастер-классах и мероприятиях было интересно и пенсионерам, и детям. Во время творческих мастерских Виктория пыталась разбудить в каждом участнике внутреннего ребенка, который спрятан за бытовыми и рабочими проблемами жизни. Те, с кем это получилось, уезжали счастливыми обновленными людьми. Походы в горы, ежедневные гимнастики с Викторией укрепляли здоровье не хуже массажей и лечебной воды. Вклад Виктории делает "Сонячный" уникальным местом, где можно найти не только здоровье, но и кусочек счастья).
Популярні пропозиції