+38 (097) 779 29 59
+38 (099) 279 29 59
+38 (067) 829-6203+38 (050) 446-7069
меню
toggle menu

Ужгородський міст

В давнину мости будували з дерева. Таким же був і перший міст в Ужгороді. У 1361 році в місті вже було побудовано два мости: великий і малий. Великий перетинав річку Уж приблизно в тому ж місці, де сьогодні стоїть пішохідний міст. Він сполучав старе місто на правому березі Ужа з новим містом – на лівобережжі. У 1691 році одна з вулиць правобережжя так і називалася – Мостова, а пізніше Велика бруківка, так як вела до великого мосту через річку Уж (сьогодні пішохідний міст).

За прохід по мосту стягувався податок. Митниця розташовувалася на правому березі, на площі Фенцика (сьогодні Театральна). Міст тих часів був дерев’яним, а тому його потрібно було часто ремонтувати або перебудовувати. Поки власниками моста були Другети, а потім граф Міклош Берчені, то саме вони утримували міст у належному стані. Пізніше, в 18 столітті, ці функції взяла на себе державна скарбниця.

До 1866 року скарбниця брала податок з усіх, хто переходив міст. У 1866 році від мостового податку звільнили мешканців міста, а в 1907 році податок відмінили повністю.

Перший залізний міст через річку Уж був побудований в 1898 році. Він був побудований на державні кошти та мав пішохідно-транспортне значення. Його конструкція складалася з трьох дугоподібної металевих ферм, які трималися на двох кам’яних опорах. Саме по цьому мосту в 1921 році курсував перший в Ужгороді автобус.

Проіснував міст до 1944 року, коли відступаючі німці підірвали його. Останки старого моста видно на дні річки і сьогодні, так само, як і опори дерев’яного моста 19 століття.

Вже після війни на місці зруйнованого моста був побудований сучасний пішохідний міст, що з’єднує площі Театральну і Петефі.

Зараз пішохідний міст в Ужгороді так само велика пам’ятка. Міст важлива пішохідна артерія, – через нього проходять люди з лівого берега (площа Петефі) на правий (Театральна площа). Крім того, на мосту відбуваються різні громадські заходи, весільні фотосесії, паради. Під мостом пропливають учасники щорічної Ужгородської регати! Ну а ще, і це найголовніше, пішохідний міст є візитною карткою Ужгорода!Відгуки про нас
Олександр
Відпочивали з мамою та донькою з 15.07 по 24.07.Відпочинком задоволені, підлікувалися.Хочемо висловити подяку кухарям за смачну їжу.Медсестрі Валерії. Та окремо дякуємо Вікторії. Також ми вдячні сантехніку Петру ,що замінив систему в унітазі. Та дякуємо Ігорю Романовичу за турботу. Відпочинок сподобався,обов'язково ще повернемось))
Олександр
Відпочивали з мамою та донькою з 15.07 по 24.07.Відпочинком задоволені, підлікувалися.Хочемо висловити подяку кухарям за смачну їжу.Медсестрі Валерії. Та окремо дякуємо Вікторії. Також ми вдячні сантехніку Петру ,що замінив систему в унітазі. Та дякуємо Ігорю Романовичу за турботу. Відпочинок сподобався,обов'язково ще повернемось))
Екатерина Федоровна Рало
Отдыхали с подругой в мае 2019г. В основном, все понравилось: питание отличное,разнообразное,ресторанное(сервировка,подача блюд-отлично).Что касается процедур-девочки старались.Не хватило досуга,его вообще не было.А так отдых удался!
Валентин
Прекрасно отдохнули с женой и детьми! Спасибо!
Елена
отдыхала в вашем санатории в этом году, осталась очень довольна. особое спасибо администрации санатория за привлечение к работе фитнес-инструктора и арт -терапевта Виктории Соломахи. Благодаря ее работе, жизнерадостности, творческому подходу и позитивному отношению к жизни, вы помогаете врачевать не только тела , но и души . И дети , и взрослые надолго запомнять ее мастерклассы и походы!
Валентина
О пребывании в Солнечном-только положительный отзыв.Это то место-куда хочется вернуться.Шикарное расположение, чистая и ухоженная территория, детская площадка, два бассейна.Благодаря неиссякаемому творческому потенциалу Виктории Соломахи и детским анниматорам, здесь не скучно ни детям , ни взрослым, это походы, тренинги, йога, игры, мастер классы, аквааэробика. День переполнен впечатлениями и эмоциями.Также выражаю слова благодарности всему Солнечному коллективу за ту атмосферу, которую они создают для нас-отдыхающих. Идеальная чистота, безумно вкусная еда, полный спектр услуг Медицинского центра.Благодарю за замечательный отдых!
Популярні пропозиції