+38 (097) 779 29 59
+38 (099) 279 29 59
+38 (097) 779-2959+38 (099) 279-2959
меню
toggle menu

Ужгородський міст

В давнину мости будували з дерева. Таким же був і перший міст в Ужгороді. У 1361 році в місті вже було побудовано два мости: великий і малий. Великий перетинав річку Уж приблизно в тому ж місці, де сьогодні стоїть пішохідний міст. Він сполучав старе місто на правому березі Ужа з новим містом – на лівобережжі. У 1691 році одна з вулиць правобережжя так і називалася – Мостова, а пізніше Велика бруківка, так як вела до великого мосту через річку Уж (сьогодні пішохідний міст).

За прохід по мосту стягувався податок. Митниця розташовувалася на правому березі, на площі Фенцика (сьогодні Театральна). Міст тих часів був дерев’яним, а тому його потрібно було часто ремонтувати або перебудовувати. Поки власниками моста були Другети, а потім граф Міклош Берчені, то саме вони утримували міст у належному стані. Пізніше, в 18 столітті, ці функції взяла на себе державна скарбниця.

До 1866 року скарбниця брала податок з усіх, хто переходив міст. У 1866 році від мостового податку звільнили мешканців міста, а в 1907 році податок відмінили повністю.

Перший залізний міст через річку Уж був побудований в 1898 році. Він був побудований на державні кошти та мав пішохідно-транспортне значення. Його конструкція складалася з трьох дугоподібної металевих ферм, які трималися на двох кам’яних опорах. Саме по цьому мосту в 1921 році курсував перший в Ужгороді автобус.

Проіснував міст до 1944 року, коли відступаючі німці підірвали його. Останки старого моста видно на дні річки і сьогодні, так само, як і опори дерев’яного моста 19 століття.

Вже після війни на місці зруйнованого моста був побудований сучасний пішохідний міст, що з’єднує площі Театральну і Петефі.

Зараз пішохідний міст в Ужгороді так само велика пам’ятка. Міст важлива пішохідна артерія, – через нього проходять люди з лівого берега (площа Петефі) на правий (Театральна площа). Крім того, на мосту відбуваються різні громадські заходи, весільні фотосесії, паради. Під мостом пропливають учасники щорічної Ужгородської регати! Ну а ще, і це найголовніше, пішохідний міст є візитною карткою Ужгорода!Відгуки про нас
Валентина
Ми відпочивали невеликою компанією з 01.02.2022 по 12.02.2022. Дуже приємно здивовані. Одноголосно дали оцінку комплексу 5 зірок. Кімнати для проживаняя - свіжі та просторі, прибирання щодня, персонал доброзичливий та уважний. А їдальня - це, взагалі, особлива тема. У мене багато обмежень у харчуванні, але я мала можливість окремо замовляти дієтичні страви. Персонал їдальні дуже кваліфікований та уважний. Сонячний поставив \"високу планку\", хочеться побажати всім українським оздоровчим комплексам не тільки прагнути, а й досягти її.
Инна
Отдыхали здесь с 22.12 по 10.01 с 3 детками. Комплекс тянет на 5 звезд,цены доступны, питание 5*, организация новогодних праздников шыкарная. Девочки на рецепшене очень приветливые. Претензий никаких. Все просто на отлично.
Павел
Отдыхали в середине октября. С погодой повезло. Очень правильно, что в такое время Сонячный нанимает профессионалов, которые занимаются досугом. Большое спасибо Виктории. Её присутствие полностью меняет время отдыха. Утром зарядка, после обеда занятия по арт-терапии или скандинавская ходьба в горах, вечером йога или кино. Приятно, когда человек - профессионал! Подобная анимация наполняет отдых разнообразием. Я не слыхал, что бы другие пансионаты таким образом заботились о досуге. На зарядку утром ходило человек 8-10. Все были довольны и получали заряд бодрости до завтрака. Хотя самостоятельно не многие бы вышли на зарядку. Йога вечером - приятное и полезное времяпрепровождение, значительно лучше, чем обычный досуг у телевизора. Осенью темнеет рано, часов в 7 вечера и большинство людей, сделав круг возле озера, идут в номер. А Солнечный ломает такой стереотип. За это большое спасибо Виктории и администрации, которая нанимает таких профи!
9WKN28Z www.yandex.ru
9WKN28Z www.yandex.ru
Анна А.
"Сонячний" - прекрасное место для осеннего и зимнего отдыха. Но заметно, что пандемия коронавируса сказывается на качестве услуг и питании. Они стали хуже и обратить внимание на это очень важно.В меню очень мало овощей и много углеводов. А люди, которые не употребляют сахар, вынуждены отказываться от 30-40% еды.В меню ужина кефир часто заменяют на йогурт, хотя ранее в санатории готовили свою ряжанку, что было приятным и полезным бонусом.Сокращение медицинского персонала тоже отражается на качестве услуг.Но остаются и позитивные моменты. Огромный плюс именно этого санатория - квалифицированный специалист по организации досуга! Арт-терапевт Виктория Соломаха дала возможность ощутить ценность моментов, проведенных в "Сонячном". Она сумела организовать качественный, здоровый и разносторонний досуг для людей всех возрастов. На ее мастер-классах и мероприятиях было интересно и пенсионерам, и детям. Во время творческих мастерских Виктория пыталась разбудить в каждом участнике внутреннего ребенка, который спрятан за бытовыми и рабочими проблемами жизни. Те, с кем это получилось, уезжали счастливыми обновленными людьми. Походы в горы, ежедневные гимнастики с Викторией укрепляли здоровье не хуже массажей и лечебной воды. Вклад Виктории делает "Сонячный" уникальным местом, где можно найти не только здоровье, но и кусочек счастья).
Популярні пропозиції