+38 (097) 779 29 59
+38 (099) 279 29 59
+38 (067) 829-6203+38 (050) 446-7069
меню
toggle menu

Золоті рудники в Банських горах

Років двісті тому, а може, й триста, на горах, що між Лугом, Косівською Поляною й Діловим, була полонина. Влітку там випасалася худоба бичківських багатіїв. Власником полонини був мадярський піп.

Одного посушливого літа, коли на пасовищі геть висохла трава, аж земля стала голою, і вівчарі переганяли з місця на місце у пошуках паші,— одного такого літа побачили вівчарі незвичайне джерело, що пробивалося зі скелі. З того джерела текла сонячногаряча вода і, спадаючи на землю, твердла.

Набрали вівчарі тих блискучих грудок і гралися ними. А восени, коли зігнали овець до попівського маєтку, прихопили їх із собою.

Побачив піп у вівчарській тайстрині ті камінці та й питає:

— Звідки таке маєте?

— Се текло долі скалою, панотче, як вода,— пояснив наймолодший із вівчарів.— А внизу твердло. Ми й набрали для забави…

— Це ж золото! — вигукнув піп.— Золото, дурні! Пастухи не знали, що то таке — золото, ані для чого воно, ні що з нього роблять. Тому не виявили здивування.

— Поведіть мене й покажіть, де воно тече,— настоював піп.

Але тієї осені в гори пізно було йти, бо впав великий сніг.

Ледве дочекався піп весни.

Тільки почав сходити з гір сніг, повели вівчарі панотця на полонину, до незвичайної скали. Золотих каменів було там багато, піп наказав визбирати їх до останнього і йому віддати. Ще й сам збирав.

— Треба шукати ще! — наказав.— Тут буде баня…

Всю скалу перебили, всю землю перерили слуги, знайдене золото панотцеві віддали, бо так знали, що лише святий отець має право на ці блискучі камені.

Коли золота уже не стало, піп дав засадити полонину, аби ніхто не шукав на ній золота.

Тепер там шумлять густі ліси.

А люди називають і досі ті гори Банськими. Бо там була баня — копальня, значить.Відгуки про нас
Олександр
Відпочивали з мамою та донькою з 15.07 по 24.07.Відпочинком задоволені, підлікувалися.Хочемо висловити подяку кухарям за смачну їжу.Медсестрі Валерії. Та окремо дякуємо Вікторії. Також ми вдячні сантехніку Петру ,що замінив систему в унітазі. Та дякуємо Ігорю Романовичу за турботу. Відпочинок сподобався,обов'язково ще повернемось))
Олександр
Відпочивали з мамою та донькою з 15.07 по 24.07.Відпочинком задоволені, підлікувалися.Хочемо висловити подяку кухарям за смачну їжу.Медсестрі Валерії. Та окремо дякуємо Вікторії. Також ми вдячні сантехніку Петру ,що замінив систему в унітазі. Та дякуємо Ігорю Романовичу за турботу. Відпочинок сподобався,обов'язково ще повернемось))
Екатерина Федоровна Рало
Отдыхали с подругой в мае 2019г. В основном, все понравилось: питание отличное,разнообразное,ресторанное(сервировка,подача блюд-отлично).Что касается процедур-девочки старались.Не хватило досуга,его вообще не было.А так отдых удался!
Валентин
Прекрасно отдохнули с женой и детьми! Спасибо!
Елена
отдыхала в вашем санатории в этом году, осталась очень довольна. особое спасибо администрации санатория за привлечение к работе фитнес-инструктора и арт -терапевта Виктории Соломахи. Благодаря ее работе, жизнерадостности, творческому подходу и позитивному отношению к жизни, вы помогаете врачевать не только тела , но и души . И дети , и взрослые надолго запомнять ее мастерклассы и походы!
Валентина
О пребывании в Солнечном-только положительный отзыв.Это то место-куда хочется вернуться.Шикарное расположение, чистая и ухоженная территория, детская площадка, два бассейна.Благодаря неиссякаемому творческому потенциалу Виктории Соломахи и детским анниматорам, здесь не скучно ни детям , ни взрослым, это походы, тренинги, йога, игры, мастер классы, аквааэробика. День переполнен впечатлениями и эмоциями.Также выражаю слова благодарности всему Солнечному коллективу за ту атмосферу, которую они создают для нас-отдыхающих. Идеальная чистота, безумно вкусная еда, полный спектр услуг Медицинского центра.Благодарю за замечательный отдых!
Популярні пропозиції